خودروهاي سنگين عامل 13 درصد تصادفات جاده‌اي سمنان است

سمنان - ايرنا - رييس پليس راه استان سمنان گفت : 13درصد تصادفات جاده اي در اين استان مربوط به خودروهاي سنگين به دليل خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان آنهاست.

سرهنگ حسن خسروجردي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : رانندگان خودروهاي سنگين اغلب به دليل خستگي و خواب آلودگي دچار حادثه مي شوند كه بايد نسبت به آگاه سازي اين قشر از جامعه نيز تلاش شود تا هنگام احساس خستگي در اولين توقفگاه استراحت كنند.
وي با بيان اين كه در تعطيلات پايان هفته گذشته تصادفات جرحي و فوتي در محورهاي مواصلاتي استان سمنان گزارش نشد، اظهارداشت : رعايت قانون و مقررات رانندگي حافظ سلامتي انسان است.
وي با بيان اين كه 60 درصد واژگوني خودروها ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي راننده‌هاست، خاطرنشان كرد: با توجه به كويري و يكنواخت بودن محورهاي مواصلاتي استان احتمال خواب‌آلودگي راننده وجود دارد و در چنين مواقعي رانندگان در اولين توقفگاه استراحت و سپس با هوشياري به مسير ادامه دهند.
وي با بيان اين كه 40 دوربين سرعت سنج محورهاي استان را كنترل مي كنند، ادامه داد : در برخي محورهاي كوهستاني سمنان به خصوص خوش ييلاق و فولاد محله اغلب با مه گرفتگي همراه است و پرهيز از سبقت نابه‌جا، رعايت سرعت مطمئن و داشتن تجهيزات براي كاهش سوانح جاده اي ضروري است.
رييس پليس راه استان سمنان با بيان اين كه محور اولنگ - راميان همچنان مسدود است، تصريح كرد : رانندگان وسايل نقليه براي تردد به شهرهاي شمالي از مسيرهاي ترانزيتي مطمئن كه پليس راه و هلال احمر در آن مستقراست تردد كنند.
660 كيلومتر از محور اصلي تهران مشهد از استان سمنان عبور مي كند و سالانه دست كم 20 ميليون مسافر و گردشگر از محورهاي ارتباطي سمنان تردد مي كنند.
سالانه دستگم بيست ميليون مسافر از محورهاي ارتباطي استان سمنان عبور مي كنند.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا يوسف نژاد ** انتشار دهنده : جانعلي فتحي
براي آگاهي از تازه‌ترين اخبار و رويدادها در استان سمنان به نشاني IRNASEMNAN@ كانال اخبار ايرنا سمنان مراجعه كنيد.

سرخط اخبار استان‌ها