مدارس برخی شهرستان های كردستان امروز(شنبه)در نوبت بعدازظهر تعطیل است

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش كردستان گفت: به علت وقوع پدیده گرد و غبار و بالابودن غلظت آلایندگی هوا، تمامی مدارس شهری و روستایی شهرستان سنندج و منطقه كلاترزان و برخی مقاطع مدارس قروه، زرینه دیواندره و بانه امروز شنبه در نوبت بعدازظهر تعطیل است.

علیرضا منتشلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: به علت تداوم بارش برف و برودت هوا و لغزندگی معابر، مراكز پیش دبستان و ابتدایی سطح شهر و روستای شهرستان قروه امروز شنبه در نوبت بعدازظهر تعطیل است.
وی افزود: همچنین بارش برف و برودت هوا مدارس ابتدایی روستایی و شهری زرینه در دیواندره و مراكز پیش دبستان شهرستان بانه را نیز در نوبت بعدازظهر به تعطیلی كشاند.
وی اظهار كرد: با توجه به تصمیم مدیریت بحران استان و پایش انجام شده از طریق اداره كل محیط زیست كردستان مبنی بر تداوم آلودگی هوا و روند افزایشی غلظت ذرات معلق، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی سطح شهر و روستای سنندج در نوبت بعدازظهر تعطیل است.
به دلیل شدت آلودگی هوا مدارس مدارس شهرستان سنندج و منطقه كلاترزان در نوبت صبح امروز نیز تعطیل بود.
امروز همچمنین به علت تداوم بارش برف و برودت هوا، مراكز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرستان بانه، مراكز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان بیجار و همه مدارس شهرستان دیواندره در شهر و روستا در نوبت صبح تعطیل شد.
براساس آعلام اداره كل محیط زیست كردستان، علاوه بر سنندج، آلودگی هوا در كامیاران نیز بیشتر از حد مجاز بوده و در دیگر شهرستان ها وضعیت عادی است.
آلودگی هوای امروز علاوه بر ذرات 10 میكرون ناشی از ذرات PM 2.5 هم بوده است، ذرات 2.5 میكرون برای سلامت مردم ضرر بیشتری از ذرات 10 میكرون دارد چون تا عمق ریه ها نفوذ می كند و ماندگاری بیشتری نیز در هوا دارد.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: امید بهمنی
7348/6108

سرخط اخبار استان‌ها