دانش آموزان قصرشيريني راهي سرزمين هاي نور شدند

قصرشيرين- ايرنا- 78 تن از دانش آموزان زلزله زده پسر مقطع متوسطه دوم شهرستان قصرشيرين در قالب كاروان راهيان نور روز شنبه راهي مناطق عملياتي و يادمان هاي جنوب كشور شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيين بدرقه كاروان راهيان نور دانش آموزي در دبيرستان الوند قصرشيرين با حضور معاون فرماندار و جمعي از مسئولان محلي اين شهرستان برگزار شد.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار قصرشيرين، در حاشيه بدرقه اين دانش آموزان به خبرنگار ايرنا گفت: اين دانش آموزان به مدت 2 روز از يادمان هاي عملياتي و مناطق جنگي جنوب كشور از جمله مناطق عملياتي شلمچه، طلايه و اروندكنار بازديد مي كنند.
نعمت الله نازپرورده افزود: برگزاري كلاس هاي فرهنگي شامل اجراي ادعيه و ترويج فرهنگ نماز و اهتمام به آموختن قرآن و احكام از مهمترين برنامه هايي است كه براي كاروان راهيان نور در نظر گرفته شده است.
وي، هدف از حضور دانش آموزان در مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس را آشنايي با رشادت هاي رزمندگان و نشر ارزش هاي آن دوران طلايي بيان كرد.
وي با بيان اين كه امروز دشمن به دنبال تخريب و تضعيف روحيه ديني دانش آموزان است، اردوي راهيان نور را عاملي براي تقويت ارزش هاي ديني در نسل جوان دانست.
قصرشيرين در غرب كرمانشاه با بيش از 27 هزار تن جمعيت، سه هزار و 600 دانش آموز دارد كه در 48 مدرسه شهري و روستايي و 6 مدرسه عشايري در قالب 176 كلاس درس زيرنظر 400 مربي مشغول تحصيلند.
7079/3012/8066 خبرنگار: نازنين باباخاني ** انتشار دهنده:علي مولوي

سرخط اخبار استان‌ها