تصفیه خانه دوم و نیروگاه برق آبی در شهرستان پردیس احداث می شود

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به پروژه احداث تصفیه خانه دوم و نیروگاه برق آبی در این شهرستان، گفت: احداث تصفیه خانه با هدف تامین آب شرب مصرفی شهر پردیس از جمله پروژه‌های مهم و زیر بنایی این شهرستان است.

مرتضی حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مطالعات اجرای مدول دوم تصفیه خانه آب پایان یافته و پروژه در مرحله توافق شهرداری با سازمان امور آب برای تعیین اراضی است كه به زودی ساخت این تصفیه خانه آغاز خواهد شد.
وی اظهار كرد: همچنین ساخت 10 مخزن آب برای نگهداری و انتقال آب در شهرستان پردیس نیز در دستور كار قرار داد.
فرماندار شهرستان پردیس گفت: درهمین ارتباط احداث نیروگاه برق آبی در شهرستان پردیس برای تولید 4.5 مگاوات برق نیز در دستور كار قرار گرفته است.
به گفته وی، براساس برنامه ریزی انجام شده این نیروگاه نیز تا 2 سال آینده تكمیل و بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار شهرستان پردیس تصریح كرد: با توجه به پیش بینی افزایش جمعیت شهرستان تا 600 هزار نفر، تامین آب شرب سالم برای جمعیت ساكن دراین شهرستان، یكی از اولویت های اصلی مدیریت اجرایی استان تهران و شهرستان پردیس است.
وی افزود: عملیات اجرایی پروژه عظیم خط انتقال آب سد لار به شهر پردیس از طریق روستای كلان آغاز شده كه اجرای این پروژه، بخش مهمی از آب مصرفی شهر تهران و پردیس را تامین می كند.
فرماندار شهرستان پردیس گفت: پروژه خط انتقال آب از سد لار به روستای كلان بیش از 30 درصد و عملیات زیرسازی انتقال این خط از روستای كلان به سمت پردیس نیز بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
حیدری با اشاره به استقرار و تجهیز كارگاه‌ها و حفاری تونل‌های انتقال آب در مسیر اجرای این پروژه، گفت: حفاری ها توسط دستگاه‌های T.B.M انجام می شود كه دراین زمینه بیش از 500 متر پیشرفت داشته است.
وی تصریح كرد: طول این تونل انتقال از سد لار تا روستای كلان حدود 28 كیلومتر است كه در 8 كیلومتر اول(روستای كلان تا روستای جورد) با قطر 4.5 متر و از روستای جورد تا سد لار نیز با قطر 6.5 متر حفاری انجام می شود.
به گفته فرماندار پردیس، این پروژه یكی از بزرگ‌ترین پروژه‌های انتقال آب در كشور است.
شهرستان پردیس از توابع استان تهران با حدود 270 هزار نفر جمعیت در شرق تهران واقع شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: اشرف پورمند - انتشار: محسن فتاحی
تهرام/ 9441/1735**1625

سرخط اخبار اقتصاد