۲۸ دی ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۵۷
کد خبر: 82800022
T T
۰ نفر
معرفي فرمانده جديد سپاه عاشورا

تبريز- ايرنا - فرمانده جديد سپاه عاشورا آذربايجان شرقي روز پنجشنبه طي مراسمي با حضور سردار حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي معرفي شد.

به گزارش ايرنا، در اين مراسم سردارسرتيپ دوم پاسدار ' عابدين خرم ' فرمانده سابق سپاه شهداي آذربايجان غربي و از فرماندهان دوران دفاع مقدس و رزمنده جبهه مقاومت به عنوان فرمانده جديد سپاه عاشورا معرفي و از خدمات 52 ماهه سردار غلام عسكر كريميان در اين سمت قدرداني شد.
فرماندهي لشكر عملياتي حمزه سيدالشهداي سپاه و جانشيني فرماندهي سپاه شهدا از جمله سوابق سردار خرم طي سال هاي اخير است.
استاندار آذربايجان شرقي در اين مراسم با اشاره به توانمندي هاي سپاه پاسداران در عرصه هاي مختلف، گفت: اين نيروي مردمي از بطن مردم بوده و نخستين نهاد مولود انقلاب اسلامي است كه در حقيقت مولود ارزش هاي اسلامي و انقلابي مي باشد.
مجيد خدابخش اظهار كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از همان بدو تشكيل در روزهاي حساس جنگ تحميلي و ناامني كه توسط منافقين و گروهاي تروريستي ايجاد شده بود در حوزه سخت افزاري، نرم افزاري و اقتصادي نقش آفريني كرده و حضور موثر داشته است.
وي با تاكيد بر اينكه سپاه و بسيج با انقلاب اسلامي عجين است، يادآور شد: كسي كه سپاه را تحريم كند انقلاب، ارزش‌ها و ملت ايران را تحريم مي ‌كند، سپاه نه تحريم شدني و نه حذف شدني است زيرا به بركت خون شهدا پايدار و جاودان شده است.
خدابخش با اشاره به ولايت مداري و دين مداري مردم آذربايحان، همراه نشدن آنها با عوامل فتنه اخير در شهرهاي مختلف را نمونه اي از دلبستگي و وابستگي عميق آنها به ارزش ها و اصول انقلاب اسلامي دانست و افزود: با وجود اينكه دشمنان نظام تلاش هاي وسيعي براي وارد شدن مردم آذربايجان به اختشاش ها داشتند، اما هيچگاه در اين نقشه شوم موفق نشدند.
وي، همكاري شايسته مردم و تعامل بين دستگاه هاي اجرايي و نيروهاي مسلح را از عوامل امنيت و آرامش آذربايجان شرقي بيان كرد.
استاندار آذربايجان شرقي با قدرداني از زحمات سردار كريميان در طول دوره خدمت در استان، گفت: وي علاوه بر همشهري بودن و آشنايي با بنده، در تبريز چهار ماه است توفيق همكاري داريم؛ سرداري كه زماني در اردبيل شهيد معرفي و بعد مشخص شد اسير در دست دشمن مي ‌باشد.
خدابخش، براي فرمانده جديد سپاه عاشورا آرزوي موفقيت كرد.
به گزارش ايرنا، لشكر عاشورا كه دور دوران دفاع مقدس با عنوان لشكر مكانيزه 31 عاشورا شناخته مي شد جزو لشكرهاي خط شكن دوران دفاع مقدس بود كه شهيد مهدي باكري به عنوان نخستين فرمانده اين لشكر افتخارآفرين در جريان عمليات بدر در 25 اسفند 1363 در حزيره مجنون به شهادت رسيد و پيكرش در دجله مفقود گرديد.
خبرنگار: سيديحيي مرتضائي ** انتشار: رستگار
3038/6183

سرخط اخبار استان‌ها