همكاري هاي پارلماني ايران و ارمنستان گسترش مي يابد

مسكو -ايرنا- سفيرجمهوري اسلامي ايران در ارمنستان در ديدار و كفت و گو با رييس گروه دوستي پارلماني ايران و ارمنستان بر گسترش همكاري هاي پارلماني دو كشور تاكيد كردند.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا، «سيد كاظم سجادي» عصر ديروز چهارشنبه در اين ديدار با اشاره به سفر مقام هاي سياسي و پارلماني دو كشور، خواستار افزايش تعاملات پارلماني شد.
سفير كشورمان نقش مجالس دو كشور را در راستاي تسهيل و ارتقاي روابط تجاري سازنده و مهم خواند و ابراز اميدواري كرد سفرهاي دوجانبه در سطوح مختلف پارلماني تداوم يابد.
«واهرام باغداساريان» رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و ارمنستان هم با اشاره به سفر اخير خود به تهران، رايزني ها و گفت وگوهاي صورت گرفته با مسئولان مجلس شوراي اسلامي و بويژه گروه دوستي پارلماني دو كشور را مثبت ارزيابي كرد و ضمن سازنده ارزيابي كردن تعاملات پارلماني بين ايران و ارمنستان، خواستار ورود پارلمان هاي دو كشور بويژه گروه هاي دوستي براي ترغيب ديگر بخش هاي دوجانبه به همكاري با يكديگر شد.
در اين ديدار كه همه اعضاي گروه دوستي پارلماني و برخي از اعضاي ديگر كميسيون ها حضور داشتند، طرفين ابراز اميدواري كردند كه در آينده نزديك رئيس مجلس ارمنستان به تهران سفر كند تا زمينه بيشتر همكاري هاي ايران و ارمنستان فراهم شود.
به گزارش ايرنا، ارمنستان با حدود 30 هزار كيلومتر مربع مساحت و 3 ميليون نفر جمعيت در منطقه قفقاز كه پس از فروپاشي شوروي در سال 1991 استقلال يافت، با تركيه، گرجستان، جمهوري آذربايجان و ايران هم مرز است.
شبك **1708**اروپام** 1346* رحمت الله خدادادي**انتشار: عليرضا ارشادي