۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۷
کد خبر: 82799590
T T
۰ نفر
استاندار خراسان رضوی: جمهوری اسلامی نظام مستحكم است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: نظام جمهوری اسلامی نظام مستحكم است زیرا پایه های قدرتش بعد از ارزشهای الهی بر خواست مردم استوار است.

علیرضا رشیدیان چهارشنبه شب در نشست با احزاب و گروههای سیاسی خراسان رضوی در مشهد افزود: به اعتراف دشمنان، هیمنه امنیتی نظام، اجازه حركت به هیچ گروه معاند را نمی دهد لذا دشمنان نظام و انقلاب مترصد ناآرامیهای اجتماعی هستند تا بتوانند در لوای آن به حركت و فعالیت علیه نظام بپردازند.
وی با اشاره به شیوه های مختلف گروههای معاند برای ابراز مخالفت با نظام جمهوری اسلامی اظهار كرد: یك
حركت خزنده، تاریخ نگاری گروههای سلطنت طلب و تحریف و قلب حقایق تاریخی توسط آنهاست كه همچنان تداوم دارد و نسل جوان را مورد هدف قرار داده است.
وی گفت: در ناآرامی های اخیر برخی نیروهای سیاسی در منفی بافی از یكدیگر سبقت گرفتند و به دستاورد های نظام نگاه سلیقه ای و جناحی انداختند و توجه نكردند كه 75 درصد كسانی كه در ناآرامیها حضور داشتند جوانان 15 تا 24 سال بودند كه سیاه نمایی ها بر روی آنها تاثیر گذاشته بود و زود تحریك می شدند و صحنه اعتراض را به سرعت به صحنه اغتشاش تبدیل كردند.
رشیدیان افزود: آنچه مسلم است شروع نا آرامی ها در مشهد منشا داخلی داشت اما جریانهای خارجی به سرعت سعی كردند بر روی این موج سوار شوند.
وی اظهار كرد: پیامی كه ملت در این حركت داد این بود كه از شرایط امروز خود راضی نیست اما اگر قرار باشد اصلاحاتی صورت بگیرد نباید در قالب ناآرامی رخ دهد.
وی گفت: مسئولان اجرایی، فعالان سیاسی و كنشگران فرهنگی و اجتماعی باید این پیام مردم را دریافت كرده و از تزریق نا امیدی به مردم خودداری كنند.
استاندار خراسان رضوی افزود: پایان ناآرامی ها به معنای حل مشكل نیست و ظرفیت شكل گیری دوباره این ناآرامیها وجود دارد لذا باید برای پرهیز از آنارشیستی شدن فضا راهكارهای مشاركتی را برای حضور مردم و تعامل آنها فراهم كرد.
وی اظهار كرد: شعار و مشی دولت اعتدال نیز این بوده است كه فضا را برای مشاركت همه كسانی كه مشی اعتدالی دارند چه از اصولگرایان و چه از اصلاح طلبان مهیا كند.
خبرنگار: كامیار اسماعیل پور** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
1922 / 6053