۲۷ دی ۱۳۹۶،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 82799333
۰ نفر
آلودگي هواي پيشوا متاثر از شهرستان هاي مجاور است

تهران – ايرنا – رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان پيشوا گفت: شهرستان پيشوا صنعت آلاينده‌اي ندارد كه هواي آن را آلوده كند بلكه آنچه از آلودگي به هواي اين شهرستان تحميل مي‌شود از كلان‌شهر تهران و شهرستان‌هاي مجاور است.

به گزارش ايرنا ، اسماعيل ميران زاده روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: شهرستان پيشوا در اواخر دهه 80 از شهرستان ورامين منفك و با مساحت 201 كيلومترمربع ، در فاصله 45 تا 50 كيلومتري استان تهران قرار دارد و با شهرستان گرمسار در استان سمنان و شهرستان‌هاي ورامين و پاكدشت در استان تهران هم‌مرز است.
وي اظهار كرد: پيشوا از يك شهرك صنعتي با وسعتي بالغ بر 256 هكتار برخوردار است كه بر اساس آمار ارائه شده از سوي مسئولان اين شهرك ، 75 تا 80 واحد در اين شهرك واگذارشده، 58 واحد در حال ساخت‌وساز و حدود 16 واحد در حال بهره‌برداري است.
وي افزود: در اين شهرك صنعتي صنايع غذايي، صنايع فلزي بدون ريخته‌گري، برق و الكترونيك، نساجي بدون رنگ، زيست‌شيميايي، سلولزي و خدماتي زوم بندي شده‌اند.
ميران زاده تصريح كرد: اغلب مردم پيشوا در بخش‌هاي كشاورزي و دامپروري مشغول به كار هستند و بيشترين ميزان محصولات گلخانه اي در اين شهرستان توليد مي شود .
وي تصريح كرد: در حوزه معادن، سه واحد معدني فعال در شهرستان پيشوا مستقر است كه در زمينه دانه‌بندي شن و ماسه فعاليت مي‌كنند، علاوه بر اين، يك واحد توليد آسفالت در شهرستان پيشوا مستقر است كه به سيستم پايش آنلاين مجهز است.
رئيس محيط زيست پيشوا افزود: در حوزه مسائل زيست محيطي مانند دفن پسماندهاي عادي اقدامات زيادي در پيشوا صورت گرفته و قرار است مركز دفن پسماند تغيير و محل جديدي براي آن تعريف شود.
وي افزود: پسماندهاي پزشكي و خطرناك پيشوا به‌صورت كامل و بنابر دستورالعمل‌ها، بي‌خطر سازي مي‌شوند و هيچ مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.
ميران زاده در خصوص آلودگي هوا در شهرستان پيشوا گفت: آلودگي هوا به وجود هر نوع آلاينده جامد، مايع، گاز يا تشعشات پرتوزا يا غير پرتوزا در هوا در زماني كه كيفيت زندگي را براي انسان و ديگر جانداران به خطر بيندازد و يا به آثار و ابنيه خسارت وارد كند، اطلاق شود و مهم‌ترين عامل مرگ‌ومير در جهان به حساب مي آيد.
خبرنگار: سيد حسن ميري**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348