نایب رئیس زنان فدراسیون كشتی: سرمربی خارجی هفتم بهمن به آبادان می رود

تهران- ایرنا- «مریم منظمی» نایب رئیس زنان فدراسیون كشتی، گفت: در صورت توافق فدراسیون كشتی اوكراین 'انا واسلینكو' مدرس كشتی به عنوان سرمربی تیم ملی كشتی كلاسیك وارد اردوی آماده سازی این تیم در آبادان می شود.

منظمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پایه كشتی كلاسیك زنان ایران مرهون آموزش و تلاش واسلینكو اوكراینی است و بر همین اساس فدراسیون كشتی با توجه به توانایی این مدرس و مربی كشتی تصمیم گرفت هدایت تیم ملی را به وی بسپارد.
وی ادامه داد: واسلینكو از مربیان بسیار خوب كشتی است كه عنوان قهرمانی جهان و اروپا را در كارنامه دارد و كشتی زنان ایران از اردیبهشت 96 با آموزش های این مربی آغاز شد.
منظمی با اشاره به اینكه ایران سابقه همكاری با این مربی را دارد، گفت: احساس تعهد، نظم ، دقت و پشتكار وی از دیگر ویژگی هایی بود كه فدراسیون را مجاب به انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی كشتی كلاسیك زنان كرد.
وی در خصوص زمان مورد نظر فدراسیون برای انعقاد قرارداد همكاری با واسلینكو گفت: قرارداد ما با واسلینكو یك قرارداد موردی برای آماده سازی تیم ملی جهت حضور در رقابت های قهرمانی جهان در تیرماه 97 هست.
منظمی گفت: در مسابقات كشتی كلاسیك قهرمانی كشور، واسلینكو به عنوان ناظر به این رقابت ها دعوت شد و ما از وی خواستیم با توجه به شناختی كه از كشتی ایران دارد، افراد با استعداد را شناسایی و معرفی كند تا در كنار نفرات اول تا سوم به اردوی تیم ملی دعوت شوند.
نایب رئیس فدراسیون زنان كشتی، با اشاره به آغاز نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی گفت: این اردو با حضور 31 كشتی گیر زن از هفتم بهمن ماه در شهر آبادان آغاز می شود.
منظمی در خصوص مبلغ قرار داد پیشنهادی فدراسیون به این مربی گفت: مبلغی برای همكاری این مربی در نظر گرفته و به وی اعلام شده است و در صورت پذیرش از سوی وی این مبلغ اعلام می شود .
وی اضافه كرد: در صورتی كه واسلینكو به عنوان سرمربی كارش را در كنار تیم ملی آغاز كند، برنامه های خود را برای افزایش توانمندی تیم ملی ارایه خواهد كرد تا در شورای فنی بررسی و تصویب شود.
وی در مورد نظر واسلینكو در مورد كشتی زنان ایران گفت: وی نگاه مثبتی به كشتی زنان ایران دارد و قطعا با توجه به توانایی كشتی گیران ایرانی تصمیم به همكاری با ایران دارد و امیدواریم بتوانیم با هدایت این مربی نتایج خوبی در قهرمانی جهان كسب كنیم.
منظمی در پاسخ به اینكه آیا كسب نتیجه و مدال در رقابت های قهرمانی جهان از خواسته های فدراسیون از این مربی اوكراینی هست یا خیر گفت: كشتی كلاسیك ایران رسما از شهریور ماه سال جاری آغاز شده و اگر چه ما امید به كسب نتیجه و مدال در این رقابت ها داریم، اما شاید هنوز این انتظار زیادی از تیم ملی باشد .
برای آگاهی از اخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1368
خبرنگار: روزبهانی ** انتشار : خیراله شفیعی