درگیری ها در فرودگاه معیتیقه طرابلس 5 كشته و 21 زخمی برجای گذاشت

الجزیره-ایرنا-«عبدالدایم الرابطی» مدیر بیمارستان طرابلس لیبی گفت،در جریان درگیری های صبح امروز دوشنبه در فرودگاه بین المللی معیتیقه ، پنج نفر كشته و 21 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «الوسط»الرابطی هویت كشته شدكان و زخمی ها را اعلام نكرد اما گفت در پی این درگیری ها در این بیمارستان حالت فوق العاده اعلام شده است.
منابع عربی صبح امروز دوشنبه اعلام كردند درگیری هایی در فرودگاه بین المللی معیتیقه طرابلس پایتخت لیبی میان دو گروه موسوم به 'قوة الردع الخاصة' و 'البقرة' از منطقه تاجورا درگرفته است و طرفین با سلاح های سنگین و سبك مواضع یكدیگر را هدف قرار می دهند.
منابع لیبیایی اعلام كردند به دلیل شرایط نامناسب فرودگاه معیتیقه، همه پروازها در آن لغو شد.
گروه موسوم به قوة الردع الخاصة( نیروهای ویژه بازدارندگی) در صفحه فیس بوك خود، شبه نظامیان گروه البقره را عامل این حمله دانست و اعلام كرد نیروهای آن در حال نبرد با مهاجمان در این فرودگاه و اطراف زندانی هستند كه بیش از دوهزار و 500زندانی در آن به سر می برند.
لیبی از زمان سقوط حكومت قذافی در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. این هرج و مرج سبب تقویت گروه های تندرو و تروریستی در این كشور شده است و داعش نیز با شكست های پیاپی در عراق و سوریه سعی در تقویت جایگاه خود در این كشور دارد.
اكنون دو دولت در لیبی وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس كه مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی(دولت موقت) به ریاست «عبدالله الثنی » . ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش این كشور نیز شخصیتی قدرتمند و مورد تایید پارلمان لیبی و مخالف دولت وفاق ملی است.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی