۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
کد خبر 82796311
۰ نفر
سفر پاپ فرانسيس به 2 كشور آمريكاي لاتين

تهران - ايرنا - پاپ فرانسيس رهبر كاتوليك هاي جهان روز دوشنبه سفر به دو كشور آمريكاي لاتين را آغاز مي كند.

به گزارش شبكه اي بي سي، سفر پاپ فرانسيس رهبر كاتوليك هاي جهان به دو كشور شيلي و پرو كه بيست و دومين سفر خارجي وي از زمان حضورش در اين سمت بوده، تحت الشعاع يكسري چالش ها از جمله رسوايي هاي مربوط به كليساها قرار دارد.
پاپ فرانسيس در اين سفر شش روزه با گروههاي مختلف در شيلي و پرو ديدار خواهد كرد. پاپ كه اصليتي آرژانتيني دارد پيش از حضور در سمت رهبر كاتوليك هاي جهان به اين دو كشور سفر كرده بود و حتي براي يكسال در شيلي زندگي مي كرده است.
اين سفر پاپ در حالي انجام مي شود كه همزمان با استقبال حاميانش از وي، رهبر كاتوليك هاي جهان ممكن است در اين دو كشور با اعتراض منتقدانش نيز روبرو شود كه معتقدند وي به اندازه كافي اقدامات لازم براي عدم تكرار رسوايي هاي جنسي در كليساها انجام نمي دهد.
پاپ همچنين قرار است با دو قرباني حكومت ديكتاتوري در اين كشور نيز ديدار و گفت و گو كند.
اين در حالي است كه رسوايي هاي جنسي اعتبار كليساها را نيز در پرو خدشه دار كرده است و انتظار مي رود پاپ در پرو نيز در مورد اين مسائل با مقامات گفت و گو كند.
پيش از اين گمانه زني هايي در مورد احتمال سفر پاپ به آرژانتين نيز مطرح شده بود اما براساس گزارش ها وي قرار نيست به اين كشور آمريكاي لاتين برود.
خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي در مورد اين سفر پاپ عنوان كرد: پاپ در سفر به شيلي موضوع رسوايي هايي را كه اعضاي برخي كليساها در اين كشور با ان مواجه شده اند، بررسي خواهد كرد.
پاپ فرانسيس قرار است فردا( سه شنبه) با ميشله باشلت رئيس جمهوري شيلي ديدار كند.
اعتراض ها عليه رسوايي كليساها در حالي در شيلي همچنان مطرح بوده كه چند روز پيس با مواد منفجره به سه كليسا در پايتخت اين كشور حمله شد.
پاپ فرانسيس قرار است در شيلي با جوامع مختلفي از طبقات ضعيف و جوانان ديدار كند.
اروپام**9234**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان