درخواست مسئول امور ایثارگران وزارت كشور برای بازنگری در قوانین ایثارگری

ساری - ایرنا - مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت كشور خواستار بازنگری در قوانین و مقررات ایثارگری و پایان دادن به تفسیر و تحلیل ' تبعیض آمیز ' این قوانین از سوی دستگاههای مختلف شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، غلامرضا یاوند عباسی روز یكشنبه در جلسه هماهنگی امور ایثارگران استان مازندران در ساری افزود : قوانین و مقررات كنونی نارسا و تبعیض آمیز است و بسیاری از مفاد آن كاربردی نیست و فقط روی كاغذ نوشته شده است.
مشاور وزیر كشور در امور ایثارگران گفت : برای بازنگری درست این قوانین و مقررات لازم است دستگاههای مربوط از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه حضور داشته باشند.
وی تفسیرپذیری را مهم ترین ضعف قوانین و مقررات كنونی دانست و توضیح داد : متاسفانه بعضی از كارشناسان و مدیران با نگاه به جیب دستگاه خودشان ، تفسیر خلاف قاعده انجام می دهند.
یاوند عباسی افزایش و تسهیل در خدمات رسانی به جامعه ایثارگران را مربوط به دولت یازدهم دانست و گفت : قانون جامع خدمات رسانی به جامعه ایثارگران كه در دولت دهم در مجلس شورای اسلامی مصوب شده بود در دولت یازدهم ابلاغ و قانون آن عملیاتی شد.
مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت كشور یكی از خدمات دولت تدبیر و امید به ایثارگران را تدوین سند راهبردی خدمات به رزمندگان برشمرد و افزود : یكی دیگر از ریل گذاری های دولت یازدهم تشكیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود كه شخص رئیس جمهوری رئیس این شوراست.
مشاور وزیر كشور همچنین با اشاره به وجود مشكل در اجرای قوانین و مقررات ایثارگری در سازمان ها و نهادهای مشمول سیاست های كلی اصل 44 قانون اساسی ، گفت: تمام مجموعه هائی كه از طریق این اصل به بخش خصوصی واگذار می شوند ، باید نسبت به اجرایی شدن قوانین و مقررات ایثارگری پایبند باشند.
بر اساس سیاست های كلی اصل 44 قانون اساسی ، دولت باید تمامی تصدیگری های خود را در بخش های غیرحاكمیتی به بخش خصوصی واگذار كند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این جلسه قوانین و مقررات حاكم بر امور ایثارگری و آئین نامه های قانون جامع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در استان مازندران 32 هزار و 814 جانباز ، 2 هزار و 385 آزاده و 10 هزار و 400 خانواده شهید زیر پوشش اداره كل بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند .
خبرنگار : سید رضا هاشمی كروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654