۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
کد خبر: 82795260
T T
۰ نفر
فرماندار: فرد كشته شده در سنندج عضو گروهك تروریستی بود و ارتباطی با ناآرامی ها نداشت

سنندج - ایرنا - فرماندار سنندج خبر مرگ یكی از دستگیر شدگان ناآرامی ها را كه در شبكه های اجتماعی منتشر شد، تكذیب و اظهار كرد: فرد مورد نظر كانال ها ازعناصر وابسته به گروهك های تروریستی بود كه به همراه یكی از مرتبطان خود در درگیری مسلحانه با ماموران در حاشیه شهر سنندج كشته شده بود.

محمدابراهیم زارعی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: خبر مرگ این فرد در نا آرامی ها واقعیت ندارد چون در ناآرامی های اخیر شهر سنندج با كمك و همكاری خوب مردم به هیچ فردی آسیبی نرسید.
وی افزود: این فرد از عناصر وابسته به گروهك های تروریستی بود كه در سال 91 قصد ترور یكی از هموطنان را در شهر سنندج داشت ولی با هوشیاری دستگاه امنیتی دستگیر و از سوی دستگاه قضایی به 5 سال حبس محكوم شد.
زارعی تاكید كرد: نامبرده پس از تحمیل 2 سال حبس مشمول رافت اسلامی قرار گرفت و از زندان آزاد شد ولی پس از آزادی مجددا با گروه های معاند تروریستی همكاری خود را از سر گرفت و توسط این گروه ها برای انجام اعمال مجرمانه مسلح شد.
به گفته وی، این فرد علاوه بر این موارد، دارای سوابق متعدد از جمله تهدید و ارعاب شهروندان و حمل سلاح غیر مجاز بوده است.
فرماندار سنندج یادآور شد: این فرد روز چهارم دی ماه در یكی از پاركینگ های شهر سنندج اقدام به تهدید مسلحانه یكی از شهروندان می كند و دقایقی بعد از محل متواری می شود كه در این ارتباط فرد تهدید شده از او نزد پلیس شكایت كرده و مستندات آن نیز موجود است.
زارعی اضافه كرد: این فرد وقتی به همراه یكی از مرتبطین خود تحت تعقیب ماموران قرار داشت بدون توجه به فرمان ایست ماموران از محل گریخته و سپس به سمت ماموران تیراندازی كردند كه در درگیری كشته شدند.
فرماندار سنندج گفت: برخی از مرتبطین با این فرد نیز دستگیر شده و برخی دیگر نیز تحت تعقیب قرار دارند.
3020/9102