وجود پليس زن براي ماموريت هاي نيروي انتظامي يك ضرورت است

ايلام - ايرنا - معاون هماهنگ كننده انتظامي استان ايلام با بيان اينكه وجود پليس زن براي انجام بعضي از ماموريت هاي نيروي انتظامي بسيار لازم و ضروري است گفت: ناجا در راستاي ماموريت خود در موضوعات و مسائل مربوط به زنان كه نيمي از اجتماع را تشكيل مي دهند، نيازمند كارشناس زن است.

به گزارش ايرنا از مركز اطلاع رساني پليس، سرهنگ جلال ميرزابيگي در جمع كاركنان پليس زن نيروي انتظامي استان ايلام اظهار كرد: ناجا در انجام ماموريت هاي خود ملزم به رعايت حفظ موازين اسلامي است و در ماموريت هايي كه نيازمند حضور بانوان است، بايستي جهت صيانت از ارزش هاي ديني از پليس زن استفاده كرد.
وي افزود: ماموريت هايي كه در رابطه با بانوان است مانند بازرسي مرتبط با بانوان، آزمون راهنمايي و رانندگي مخصوص زنان، انگشت نگاري بانوان، بازديد اماكن خاص زنانه و مبادي ورود و خروج از كشور ، هنگامي مطابق موازين اسلامي و شرعي انجام مي گيرد كه ماموريت به وسيله زن پليس انجام شود.
معاون هماهنگ كننده انتظامي استان ايلام يادآور شد: كاركنان زن با سازماندهي و ساختاردهي مناسب مي توانند در مأموريت هاي مختلف نظير حمايت و تأمين امنيت مثمرثمر باشند.
وي به تلاش و پشتكار كاركنان زن در پليس اشاره كرد و گفت: بطور قطع همكاران زن در ناجا مي توانند با يك برنامه ريزي درست و مناسب همانند مردان نقش موثر داشته ، و پشتوانه بسيار خوبي در كليه قسمت ها باشند.
سرهنگ ميرزابيگي به تاريخچه وجود پليس زن در ناجا اشاره و تاكيد كرد: با توجه به اينكه 60 درصد خدمات انتظامي نيازمند حضور پليس زن بود، سال 78 مصوب شد كه زنان در بدنه ناجا وارد شوند تا بتوانند در پيشگيري از جرائم و آسيب ها به جامعه كمك كنند.
وي به استفاده نمايشي از زنان پليس در زمان قبل از انقلاب اشاره كرد و گفت: پليس زن در زمان طاغوت نمايشي بود و آن هم به عنوان پليس راهور و در چهارراه ها استفاده ابزاري به عمل مي آمد، اما امروز به زنان به عنوان يك ارزش نگريسته مي شود.
سرهنگ ميرزابيگي خاطرنشان كرد: همين زنان با غيرت ايران اسلامي در هشت سال دفاع مقدس، پا به پاي مردان در دفاع از انقلاب حماسه آفريدند و قطعاً امروز هم در عرصه هاي اجتماعي و پيشگيري از آسيب ها مي توانند در جامعه مفيد واقع شوند.

** كاهش ۲۵ درصدي تصادفات فوتي درونشهري در ايلام

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گفت: بر اساس آمار پزشكي قانوني تصادفات فوتي در حوزه درون شهري طي ۹ ماه اول سال جاري ۲۵ درصدي كاهش داشته است.
سرهنگ محسن ناصري اظهار كرد: با عنايت پروردگار و تلاش شبانه روزي پليس راهنمايي و رانندگي استان و همچنين همكاري خوب مردم فهيم و قانونمند استان بخصوص رانندگان عزيز طي ۹ ماهه سال جاري تصادفات فوتي درون شهري نسبت مشابه به سال قبل ۲۵ درصد كاهش داشته است.
وي افزود: همكاري و تعامل صميمانه شهروندان با پليس راهور در كاهش تصادفات نقش به سزايي دارد.
سرهنگ ناصري به عوامل كاهش وقوع تصادفات در سطح استان اشاره كرد و گفت: كنترل و نظارت پليس بر رفتار كاربران ترافيك، رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي از سوي رانندگان ، انجام اقدامات فرهنگي توسط اداره آموزش و فرهنگ ترافيك اين پليس ، اصلاح نقاط حادثه خيز در معابر درون شهري و بازدارندگي قانون جديد از جمله عوامل و دلايل كاهش تصادفات است.
وي با اشاره به اينكه از ابتداي سال با اجراي طرح هاي جامع و انضباطي ترافيكي و همچنين برخورد با تخلفات حادثه ساز و موتور سيكلت سواران متخلف در دستور كار پليس بوده است گفت:فرهنگ سازي و آموزش همگاني براي كاهش تصادفات نيز بسيارتاثير گذار است.
دريافت و انتشار: حسن كهزاديان
6119