۲۴ دی ۱۳۹۶،‏ ۸:۰۳
کد خبر: 82794836
۰ نفر
مردم ایران نان قهوه ای و غذای دریایی كم می خورند

تهران - ایرنا - مدیر گروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: مردم ایران، غذای دریایی و نان قهوه ای پرسبوس را به میزان كم مصرف می كنند كه این مساله زمینه بروز انواع بیماری ها مانند دیابت را فراهم می كند.

احمد رضا درستی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا با تشریح چالش های تغذیه مردم ایران، افزود: متاسفانه مردم ، نان قهوه ای پرسبوس را نمی خورند بلكه از نان سفید استقبال می كنند؛ همچنین هنگام پخت برنج، آن را می جوشانند و آب آن را دور می ریزند و اصطلاحا «چلو» می پزند ؛ تا زمانی كه ما این مشكلات تغذیه ای در جامعه را داریم با بیماری هایی مانند پوكی استخوان ، دیابت، كمردرد و پا درد ، احساس بی حالی و چاقی روبرو خواهیم بود.
وی خاطرنشان كرد: شیوع بالایی از چاقی در ایران وجود دارد و همزمان درصد قابل توجهی از كودكان لاغر و كوتاه قد باقی مانده اند، میزان كمبود ویتامین دی( D )در جامعه بسیار بالا رفته است .
درستی ادامه داد : كمبود دریافت روی ، ید ، سلنیوم و همچنین كلسیم به دلیل مصرف نكردن لبنیات كافی و غذاهای دریایی نیز قابل توجه است.
وی اضافه كرد: از سوی دیگر مصرف غذاهای فوری افزایش یافته و در عین حال اصول سلامت تغذیه را در غذاهای سنتی خود رعایت نمی كنیم بطورمثال مردم سبزی قرمه را سرخ می كند و از گوشت پرچربی در پخت آن استفاده می كنند؛ همچنین كوكوسبزی ، بادمجان و كدو را با روغن فراوان، سرخ می كنند و بعد می پزند كه همه اینها نشان دهنده اشكالات تغذیه ای است.
مدیر گروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: كیفیت گوشت مورد استفاده در غذای سنتی ما یعنی كباب كوبیده نیز پایین است ؛ از سوی دیگر مردم لبنیات مصرف نمی كنند و اگر هم مصرف كنند ترجیح می دهند كه لبنیات پرچرب بخورند .
درستی افزود: میوه و سبزی در حد نیاز در جامعه مصرف نمی شود. مردم تمایل به مصرف گوشت قرمز دارند درحالیكه گوشت سفید ، سالم تر است بنابراین تا زمانی كه رفتار و روحیات مردم در تغذیه به مصرف غذاهای ناسالم تمایل دارد، مواد مغذی در بدن كاهش یافته و چاقی زیادی در جامعه خواهیم داشت.
وی به مردم توصیه كرد كه غذای دریایی و سبزی بخارپز و آب پز مصرف كنند و میوه ها را كاملا شسته و ترجیحا با پوست ، بخورند.
وی درباره راهكارهای برطرف كردن مشكلات تغذیه ای و نقش مردم و دولت در این زمینه ، خاطرنشان كرد: دولت باید با اطلاع رسانی و در اختیار قرار دادن مواد غذایی مناسب به تغذیه سالم ، كمك كند بطورمثال می تواند آرد سبوس دار نانوایی را ارزان تر در اختیار آنها قرار دهد و همزمان اطلاع رسانی كافی نیز داشته باشد درحالیكه متاسفانه حتی در پخت نان سنگك نیز از آرد سفید استفاده می شود.
مدیر گروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: سوبسید دادن به شیر و لبنیات و آرد سبوس دار یك بُعد راهكار است چراكه مردم نیز باید با انتخاب مواد غذایی سالم به سلامت خود كمك كنند ؛ در حال حاضر مردم می دانند غذایی سالم نیست اما به دلیل مزه خوشایند، آن را مصرف می كنند.
درستی یادآور شد: طی 15 سال گذشته ، وضعیت لاغری و كوتاه قدی رو به بهبود رفته و از سوی دیگر دانش تغذیه ای مردم نیز افزایش یافته است اما هنوز تا ایده آل ، فاصله زیادی داریم.
گفتنی است ، بسیج ملی تغذیه سالم كه از 15 دی ماه جاری در سراسر كشور با شعار 'چاقی یا سلامتی ، انتخاب با شماست' شروع شده است تا سی ام همین ماه ادامه دارد.
اجتمام**9185**1776
مصاحبه كننده : سادات حسینی خواه ** انتشار: لیلا خطیب زاده