شیخ ابراهیم زكزاكی پس از دو سال در میان خبرنگاران حاضر شد

الجزیره-ایرنا- نیروهای امنیتی نیجریه امروز شنبه برای مدت كوتاهی اجازه دادند شیخ ابراهیم زكزاكی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در جمع خبرنگاران حاضر شود و به سوالات آنان پاسخ دهد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «دیلی نیجرین» این نخستین بار از دو سال پیش تاكنون است كه شیخ زكزاكی در میان خبرنگاران حاضر می شود.
یكی از خبرنگاران ابتدا به ایشان گفت: می توانیم كمی با شما سخن بگوییم، شیخ زكزاكی با نوعی مزاح گفت اگر آن ها (نیروهای دولتی ) موافق باشند و اجازه بدهند، بله.
شیخ زكزاكی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه از او سوال كرد اكنون چه حسی دارید، گفت: احساس بهتری دارم، نگهبانان به من اجازه داده اند پزشك شخصی خود را ببینم ، خدا را شكر در حال بهبودی هستم.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه در پاسخ به خبرنگاری كه گفت، مطلب دیگری می خواهید بگویید، افزود: من از همه شما به خاطر دعاهایتان تشكر می كنم.
شیخ زكزاكی در حالی در جمع خبرنگاران برای مدت بسیار كوتاهی حاضر شد كه گردنش با یك پروتز(گردنبند طبی ) بسته شده بود و با كمك عصا راه می رفت.
شیخ زكزاكی در دسامبر 2015 در حمله ارتش نیجریه به منزلش ، زخمی، دستگیر و همراه همسرش روانه زندان شد. پیش از این خبرهایی مبنی بر وخامت حال این روحانی 65 ساله در زندان منتشر شده بود.
دادگاه نیجریه دوم دسامبر سال ۲۰۱۶ حكم آزادی وی را از زندان صادر كرد اما دستگاه امنیتی نیجریه از آزادی شیخ زكزاكی طفره می رفت.
چندی پیش شیخ «آدم سوهو» عضو ارشد حركت اسلامی نیجریه گفته بود: متاسفانه شیخ زكزاكی چشم چپ خود را بر اثر حمله نظامیان در دو سال قبل از دست داده‌است و چشم راستشان نیز با مشكل مواجه است؛ وضع بهداشتی و سلامتی ایشان و همسرشان رو به وخامت است و هر دوی آنها به پزشك برای مداوای خود نیاز دارند اما اجازه داده نمی شود پزشك، شیخ زكزاكی و همسرشان را ببیند.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی