سخنگوی ارتش:تكاوران نیروی دریایی در آستانه ورود به نفتكش سانحه دیده ایرانی هستند

تهران- ایرنا- سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یك تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش شامل تكاوران كلاه سبز زبده این نیرو با هدف انجام عملیات امداد و نجات ملوانان نفتكش ایرانی سانحه دیده در دریای چین، در بندر شانگهای این كشور مستقر شده و منتظر واگذاری امكانات پروازی از سوی ارتش چین برای اجرای عملیات امداد و نجات هستند.

به گزارش جمعه شب ایرنا از ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی گفت: رئیس اداره روابط و مناسبات خارجی ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (جمعه) در دیدار با وابستگان نظامی دو كشور چین و ژاپن با اعلام مراتب نگرانی و اضطراب خانواده های ملوانان ایرانی نفتكش حادثه دیده، خواست مقامات ارتش، مسئولان و مردم كشورمان در ورود همه جانبه و مسئولانه ارتش دو كشور برای نجات جان ملوانان ایرانی را به آنها منتقل كرد.
وی افزود: در این دیدار هر دو وابسته نظامی ارتش های چین و ژاپن اعلام كردند در اسرع وقت مراتب را به فرماندهان و مسئولان كشورهایشان منعكس می كنند.
امیر تقی خانی در ادامه افزود: یك تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش شامل تكاوران كلاه سبز زبده این نیرو با هدف انجام عملیات امداد و نجات ملوانان نفتكش ایرانی سانحه دیده در دریای چین، روز پنجشنبه در بندر شانگهای چین مستقر شده و منتظر واگذاری امكانات پروازی از سوی ارتش چین برای اجرای عملیات امداد و نجات هستند.
وی افزود: تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش در صورت واگذاری بالگرد از سوی ارتش چین می توانند با انجام راپل بر روی عرشه نفتكش دچار حریق وارد شده و عملیات امداد و نجات خدمه و ملوانان سانحه دیده را انجام دهند.
سخنگوی ارتش تصریح كرد: از همان ساعات اولیه اطلاع از سانحه در نفتكش ایرانی سانچی، ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی كرد تا نسبت به انجام عملیات امداد و نجات اقدام نماید و هم اكنون نیز با توجه به حضور تعدادی از بهترین تكاوران نیروی دریایی ارتش كه آموزش های ویژه امداد و نجات در سطح و زیرسطح را همراه با تجارب ارزشمند به همراه دارند، در صورت امكان اعزام بالگرد از سوی ارتش چین بر فراز نفتكش سانحه دیده، عملیات مورد اشاره در كمترین زمان ممكن انجام خواهد شد.
امیر تقی خانی در ادامه افزود: تلاش تمامی دست اندركاران و متولیان كشوری برای هرگونه همكاری در نجات هموطنان سانحه دیده صورت گرفته اما شرایط صحنه حادثه بسیار ویژه بوده و امكان عملیات امداد و نجات را با دشواری خاصی همراه كرده اما امیدواریم با قول مساعدی كه وابستگان ارتش چین و ژاپن داده اند و همچنین پیگیری های متعدد و مستمر مسئولان كشوری انجام عملیات امداد و نجات تكاوران نیروی دریایی ارتش با امكان حضور وسایل پرنده بر فراز نفتكش ایرانی هرچه زودتر اجرا گردد.
شبد**1953**7029**1010
**تنظیم كننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:حسن معظمی