معاون توسعه وزارت ورزش و جوانان بر تكميل طرح هاي ورزشي يزد تاكيد كرد

يزد - ايرنا - معاون توسعه منابع و پشتيباني وزارت ورزش و جوانان در سفر به استان يزد و در بازديد از تعدادي طرح هاي ورزشي اين استان بر تكميل آنها با همكاري خيران تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا ، ژاله فرامرزيان شامگاه پنجشنبه در اين بازديدها با بيان اينكه تكميل طرح هاي نيمه تمام ورزشي در رشته هاي مختلف در استان ها و يزد جزو اولويت هاي مهم وزارت ورزش و جوانان است از پيگيري هاي انجام شده قدرداني كرد و افزود: جلب همكاري خيران براي تكميل طرح هاي ورزشي بسيار ضروري است.
وي ادامه داد: جلب مشاركت خيران و علاقمندان در كنار اعتبارهاي دولتي نقش مهمي در تكميل طرح هاي نيمه تمام ورزشي دارد كه بايد با برنامه ريزي و پيگيري نسبت به تحقق آنها اقدام هاي لازم انجام شود.
اين مسوول تصريح كرد: برخي از طرح هاي ورزشي در استان يزد به اعتبارهاي ملي نياز دارد كه قطعا پيگيري و انعكاس آن براي جذب اعتبار فعاليت هاي مورد نياز انجام مي گيرد.
فرامرزيان افزود:توسعه ورزش در رشته هاي مختلف به زير ساخت نياز دارد و وجود اماكن مناسب ورزشي براي جذب مخاطبان و گسترش آن يك ضرورت است .
هم اكنون 45 طرح خيري ورزشي در يزد و شهرستان هاي تابعه استان در رشته هاي مختلف در دست ساخت است كه تاكنون با همراهي خيران و اعتبارهاي دولتي 23 مورد از آنها بهره برداري شده است.
همچنين در سال 1395 ، 67 طرح ورزشي در استان يزد به بهره برداري رسيد و 77 طرح ديگر در دست اقدام است.
معاون توسعه و منابع و پشتيباني وزارت ورزش و جوانان براي بررسي وضعيت اماكن ورزشي و اقدام ها و پيشرفت‎‎هايي كه در اين زمينه تاكنون انجام شده و پيش‎‎بيني منابعي كه در اين رابطه نياز است به يزد سفر كرده است.
معاون وزير ورزش و جوانان در اين سفر از برخي از امكان ورزشي استان از جمله سالن اسكواش و مجموعه ورزشي بزرگ يزد بازديد و در جمع كاركنان اداره كل ورزش و جوانان يزد سخنراني كرد.
استان يزد 47 هيات ورزشي و همچنين افزون بر 65 هزار ورزشكار سازمان يافته دارد.
7536/ 6197 خبرنگار:كاظم سبحان زاده**انتشار: فلاح