۲۱ دی ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۰۰
کد خبر: 82792509
۰ نفر
ستاری: فناوری های جدید را باید وارد حوزه دفاعی كنیم

تهران - ایرنا - معاون عملی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینكه اكنون اتفاقات فوق‌ العاده‌ای در حوزه فناوری رخ داده، تاكید كرد: لازم است این فناوری های جدید را وارد حوزه دفاعی كنیم.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سورنا ستاری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مركز تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش و كارخانه فتح نزاجا در جمع خبرنگاران اظهار كرد: حركتی كه در نیروی زمینی ارتش در حوزه تولید، بهینه سازی و نوسازی آغاز شده بسیار ارزشمند است.
وی تصریح كرد: بحث بهینه‌سازی و نوسازی ادوات قدیمی زمانی معنی پیدا می‌كند كه بتوانیم فناوری های جدید را وارد این تجهیزات كنیم، این اتفاقی است كه در تمام ارتش‌های جهان انجام می‌شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: نمونه این موضوع جنگنده «بی - 52» است كه با گذشت نزدیك به 60 سال هنوز هم با اعمال تغییرات و ورود فناوری های جدید در صحنه نبرد حضور دارد.
ستاری با بیان اینكه در سایر حوزه‌ها هم این مهم رخ داده، گفت: آنچه كه ارزش یك سلاح دفاعی را مشخص می‌كند فناوری های به كار رفته در آن است، این حركت كه در نیروی زمینی ارتش به وجود آمده آغاز خوبی است و در آینده حتما اتفاقات بهتری رخ خواهد داد.
وی در پاسخ به این سئوال كه آیا برنامه‌ای برای ارتباط بیشتر بین نیروی زمینی ارتش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد، افزود: موضوع جلسات آینده بر همین اساس خواهد بود تا بتوانیم از شركت‌های دانش‌بنیان در حوزه دفاع بهره ببریم.
ستاری خاطر نشان كرد: باید نگاه‌های جدیدی به وجود آوریم كه فناوری «آی سی تی» - ICT - مسیری را به وجود آورده تا به بسیاری از خدمات، تجهیزات و شركت‌ها برای همكاری مشترك دست پیدا كنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این برنامه از نمایشگاه دائمی دستاوردهای تولید قطعات در كارخانجات نصر (شهید مجتبی ذوالفقار نسب) و پژوهشكده صنعتی این مركز از جمله گروه رزمی و شنی‌دار، گروه خودرویی و چرخ‌دار، گروه الكترونیك و اپتیك و گروه سلاح سبك و سنگین، خط سازی و اورهال نفربر بی ام پی 1، تانك چیفتن، تانك اسكورپیون، خط بازسازی و اورهال تریلر شهید سید مهدی جودی ثانی، گروه بهینه سازی و نوسازی ماشین آلات مهندسی شهید محمد مرادی بازدید كرد.
در این بازدید امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانش فرمانده نیروی زمینی ارتش و شماری از فرماندهان عالی‌رتبه و مسئولان نزاجا نیز حضور داشتند.
اجتمام(3) 7029 خبرنگار: فرهاد شرف پور * انتشار: امید غیاثوند

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش