چهاربانده كردن جاده چالوس تا دوراهي دزدبن در اولويت قرار گيرد

نوشهر- ايرنا - استاندارمازندران با اشاره به بروز مشكل در تردد اهالي منطقه مرزن آباد چالوس در زمان يكطرفه شدن جاده چالوس گفت: چهاربانده كردن جاده چالوس تا دوراهي دزدبن در اولويت قرار گيرد.

به گزارش ايرنا ، محمد اسلامي عصر چهارشنبه در نشست شوراي اداري شهرستان چالوس در دانشگاه آزاد اين شهرستان اظهار داشت: يكطرفه شدن جاده چالوس از منطقه مرزن آباد در روزهاي تعطيل و پاياني هفته ، مشكلات زيادي را براي اهالي بيش از 30 روستا حاشيه اين منطقه به همراه دارد كه بايد با چهار بانده كردن اين مسير تا دوراهي دزدبن هرچه زودتر اين مشكل رفع شود.
وي چالوس را پيشاني مازندران عنوان كرد و تصريح كرد: با توجه به تردد ميليوني گردشگران داخلي و خارجي از جاده چالوس ايجاد سرويس هاي عمومي و خدماتي رفاهي مناسب در اين جاده ضروري است.
وي همچنين خواستار شتاب بخشي در راه اندازي فاز يك آزاد راه چالوس - تهران شد و افزود: بايد براي رفاه حال مردم و گردشگران هرچه زودتر فازهاي ديگر اين آزاد راه اجرايي شوند تا شاهد رونق بيش از پيش گردشگري در مازندران باشيم.
استاندارمازندران با اشاره به طرح هادي روستايي از پي گيري براي بازنگري طرح هادي از سوي بنياد مسكن براي رفع نيازمسكن روستائيان در جهت تقويت و تثبيت جمعيتي آنها بدون از بين بردن زمين هاي كشاورزي و باغي خبر داد.
وي همچنين بر ضرورت تنفيذ اختيار بانكها و دستگاههاي دولتي تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد مسير ارائه خدمات به مردم كاهش يابد و در اين زمينه از دستگاهها و بانكهاي چالوس مي خواهم تنفيذ هاي مورد نياز در اين زمينه را اعلام كنند تا شهرستان چالوس به عنوان الگو در اين زمينه پيش قدم باشد.
اسلامي، با اشاره به وضعيت پسماند و فاضلاب در مازندران گفت: مردم و مسئولان با همت و تعامل براي رفع اين دو معضل در استان حركت كنند.
وي از ساماندهي فاضلاب هاي سرگردان با ايجاد سپتيك در نقاط استان تا پايان سال خبر داد و تصريح كرد: تفكيك زباله از مبدا علاوه برايجاد اشتغالزايي، كاهش زباله را نيز به همراه دارد.
استاندارمازندران به ناآرامي هاي اخير در كشور اشاره كرد و افزود: استكبار از كوچكترين نقطه ضعف با بكار گيري تمام قدرت و ابزارهاي در اختيار خود در جهت آسيب رساندن به انقلاب اسلامي استفاده مي كند.
وي با قدرداني از مردم هوشيار و بصير مازندران در نا آرامي هاي اخير اظهار داشت: مردم مازندران با درك صحيح و كامل از شرايط ويژه كشور در جهان و منطقه، در اعتراض ها حضور نداشتند و از سوي ديگر دستگاههاي امنيتي و نظامي نيز به خوبي اقدام كردند.
فرماندار چالوس نيز در اين جلسه با اشاره به حضور ميليوني گردشگران داخلي و خارجي در شهرستان خواستار توجه ويژه به زير ساخت هاي چالوس و بازنگري در حوزه هاي مختلف خدماتي به گردشگران شد.
محمد ناصر زندي با اشاره به افزايش تردد خودروها با بهره برداري از آزاد راه تهران - چالوس افزود: اعتبارات شهرستاني جوابگو اجراي رينگ شهري و رفع ترافيك چالوس نيست و تخصيص اعتبارات ملي را مي طلبد.
وي همچنين با اشاره به نبود كلينيك فوق تخصصي و جراحي قلب در چالوس و شهرستان هاي همجوار خواستار توجه ويژه دانشگاه علوم پزشكي مازندران براي دادن مجوز لازم براي ارائه اين خدمات درماني به مردم منطقه شد.
قطعه يك آزادراه تهران - شمال به طول 32 كيلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهيد همت تا سه راهي شهرستانك هم اكنون 88 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است كه با افتتاح اين قطعه قسمتي از راه فعلي كه از طريق كرج مي گذرد حذف و مسير تهران به شمال حدود 60 كيلومتر كوتاه مي شود.
قطعه دوم آزادراه تهران - شمال به طول 22 كيلومتر حدفاصل دو آب شهرستانك تا پل زنگوله در حال ساخت مي باشد و قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله تا سه راهي دشت نظير، به طول تقريبي 47 كيلومتر است و شركت آزادراه تهران - شمال ( وابسته به بنياد مستضعفان) و وزارت راه و شهرسازي در نظر دارند با احداث قطعات دو و سه در نهايت اين آزاد راه در سال 99 به بهره برداري كامل برساند.
خبرنگار: سيدمحمد اكبرموسوي **انتشار دهنده: محسن حسن نيا
1295/1899

سرخط اخبار استان‌ها