مبارزه با آفت موش در زمين هاي كشاورزي سرعين

اردبيل - ايرنا - مدير جهاد كشاورزي سرعين گفت: در سال زراعي جاري طرح مبارزه با آفت موش در يك هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي اين شهرستان اجرا شد.

محمد ابراهيم محمدي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كنترل اين آفت كه با استفاده از طعمه گذاري با طعمه مسموم در اراضي و زمين هاي كشاورزي كه آفت موش در آنها مساله ساز بوده، انجام مي شود تاثير بسزايي در پايين آوردن جمعيت اين آفت مهم و خسارت زا دارد.
او گفت: كاهش بارندگي هاي فصلي و شرايط آب و هوايي از جمله عوامل مهم افزايش تراكم اين آفت در تمام نقاط استان و از جمله در اراضي كشاورزي شهرستان سرعين بوده است.
وي اظهار كرد: كارشناسان حفظ نباتات جهاد كشاورزي در بازديدهاي انجام شده تراكم اين آفت را بررسي و توصيه هاي فني لازم را براي مبارزه با آن به كشاورزان ارائه مي كنند.
وي از كشاورزان خواست ضمن بهره مندي از توصيه هاي فني كارشناسان جهاد كشاورزي با رعايت مسائل فني و تهيه سموم مناسب اقدام به مبارزه با اين آفت در مزارع خود كنند.
موش جز آفات مهم و خسارت زايي است كه به علت توليد مثل و سازگاري بالا با شرايط محيطي خسارت بالايي را به محصولات كشاورزي وارد مي كند.
سرعين در 27 كيلومتري غرب اردبيل قرار دارد.
خبرنگار: گيتي طالبي ** انتشار دهنده: سيفعلي موسي زاده
6018/6016

سرخط اخبار استان‌ها