ششمين جشنواره گل نرگس بهبهان  ملي برگزار مي شود

اهواز – ايرنا – ششمين جشنواره گل نرگس بهبهان از 20 دي ماه هم زمان با برداشت گل از مزارع نرگس بهبهان در سطح ملي آغاز به كار مي كند.

به گزارش ايرنا، بهبهان يكي از شهرستان هاي تاريخي با قدمت چند هزار ساله در خوزستان است كه از آن به عنوان خاستگاه اصلي گل نرگس درايران ياد مي شود و با برگزاري جشنواره بزرگ گل نرگس تا ششم بهمن ماه، ميزبان گردشگران داخلي و خارجي خواهد بود.
براي برگزاري اين جشنواره بزرگ كه از آن به عنوان مهمترين رويداد در حوزه منابع طبيعي خوزستان ياد مي شود برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري تدارك ديده شده كه در طول اجراي اين جشنواره ملي اجرا مي شود.
برگزاري كنسرت هاي شهرام و حافظ ناظري، آيين اهداي هشت هزار شاخه گل نرگس به آستان قدس رضوي، برپايي موزه و چاپ كتاب گنجينه ميراث خوزستان، نشست پژوهشي باستان شناسي، و برپايي نمايشگاه هنرهاي تجسمي با حضور هنرمندان مطرح كشور از جمله اين برنامه ها است.
گشت گردشگري فيلم سازان براي اعضاي خانه فيلم سازان كوتاه سينماي ايران، تفريح و بازي هاي آبي در درياچه سد مارون و ساير برنامه هاي فرهنگي، هنري و تفريحي براي هرچه با شكوه تر برگزار شدن اين جشنواره ملي در نظر گرفته شده است.
شايان ذكر است در ايام برگزاري اين جشنواره هتل ها و مراكز اقامتي، سازمان هاي مردم نهاد و خانه ها و اماكن فرهنگي، تاريخي اين شهرستان آماده پذيرايي از ميهمانان و گردشگران داخلي و خارجي خواهند بود.
3004/6002
خبرنگار: خاطره غفاري**انتشار: كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها