تاكيد فرماندار آستارا بر هدايت پايان نامه هاي دانشجويي براي توسعه شهرستان

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: ساماندهي و هدايت پايان نامه هاي دانشجويان براي پژوهش هاي مورد نياز جهت توسعه اين شهرستان ضروري است و دانشگاه ها بايد در اين راستا همت كنند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا يونس رنجكش در هشتمين جلسه شوراي هماهنگي رئيسان دانشگاه ها در فرمانداري اين شهرستان افزود: براي نخستين بار در آستارا براي استفاده از ظرفيت هاي حوزه پژوهش، تلاش مي شود و اين كار مي تواند الگويي براي ساير شهرستان ها باشد.
وي با اشاره به برگزاري اولين همايش ملي فرصت ها و چالش هاي سرمايه گذاري در بهمن ماه سال جاري در آستارا اظهار كرد: چهره هاي علمي و پژوهشگران از اين همايش استقبال كرده اند و تاكنون 30 مقاله به دبيرخانه آن ارسال شده است.
وي ادامه داد: براي كميته هاي اجرايي و علمي همايش افرادي منصوب شده و كارها در حال پيگيري است و اين همايش ملي با حضور شخصيت هاي داخلي و خارجي برگزار خواهد شد.
رنجكش خاطرنشان كرد: بايد تلاش كنيم با برگزاري همايش هاي علمي نسبت به ارتقاء سطح دانش مديريت در شهرستان و رفع نيازها كمك كنيم.
حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه هاي آزاد اسلامي، پيام نور، علمي كاربردي، سما و غير انتفاعي شهريار شهرستان آستارا تحصيل مي كنند.

** استقبال مردم آستارا از درب سرداب محل غيبت امام زمان (عج)
مردم مومن آستارا از درب مطهر سرداب محل غيبت امام زمان (عج)، قبل از انتقال به سامرا جهت نصب، با گرمي استقبال كردند.
معاون ستاد بازسازي عتبات عاليات گيلان در حاشيه اين آئين به خبرنگار ايرنا گفت: اين درب با نذورات مردم اين استان ساخته شده و از 20 روز قبل براي زيارت مردم، با كارواني در شهرهاي استان گردانده مي شود و در پايان دي ماه در محل سرداب غيبت امام زمان (عج) در سامرا نصب خواهد شد.
ايوب فلاح اضافه كرد: ستاد بازسازي عتبات عاليات گيلان با مشاركت مردم خير استان، سالانه 25 ميليارد ريال براي تكميل صحن فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف هزينه مي كند و پيش بيني مي شود تا پايان امسال نيز اين ميزان نذورات جمع شود.
سرداب مقدس، محل غيبت امام زمان (عج) است و در شمال غربي حرم عسگريين (ع) در سامرا قرار دارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و حدود 17 درصد جمعيت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشكيل مي دهند.
خبرنگار: يوسف هدايتي
7105 / 7124 / 2007