لبنیات سنتی مورد تایید وزارت بهداشت نیست

تهران-ایرنا- مدیر كل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: لبنیات سنتی غیر پاستوریزه مورد تایید وزارت بهداشت نیست و متاسفانه به علت مصرف این نوع لبنیات در دو سال اخیر با افزایش موارد تب مالت در كشور مواجه شده ایم.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، زهرا عبداللهی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی وزارت بهداشت افزود: توصیه وزارت بهداشت به مردم این است كه لبنیات سنتی غیر پاستوریزه و فله ای استفاده نكنند زیرا مصرف این نوع لبنیات خطر ابتلا به تب مالت را به همراه دارد.
وی اضافه كرد: افزایش موارد تب مالت در كشور، ارتباط مستقیم با افزایش مصرف لبنیات فله ای و سنتی دارد و توصیه ما به مردم این است كه شیر و لبنیات پاستوریزه استفاده كنند.
عبداللهی گفت: در مورد لبنیات پاستوریزه هم این است كه شیر و لبنیات پرچرب استفاده نشود و حتی اگر كارخانه ها محصولات لینی پاستوریزه پر چرب تولید كنند، توصیه وزارت بهداشت مصرف این نوع لبنیات نیست.
عبداللهی افزود: در مورد فست فودها، نوشابه ها و تنقلات چرب و شور، انتظار نداریم كه مردم به طور كلی مصرف این مواد غذایی را حذف كنند اما باید تعادل و اعتدال در مصرف داشته باشیم مصرف ماهی یكبار پیتزا یا فست فود اشكالی ندارد اما متاسفانه 30 درصد مردم به صورت هفتگی فست فود می خورند یا مصرف شیرینی و شكلات در بین مردم بسیار بالاست و این موضوعی است كه در وزار بهداشت نگرانی ایجاد كرده است.
مدیر كل تغذیه وزارت بهداشت گفت: به هر حال در برنامه ریزی تغذیه ای كشور مسئله اشتغال زایی هم مطرح است مو اگر بگوییم فست فودها یا قنادی ها نباشند، مشكلات اجتماعی و بیكاری به وجود می آید، بنابراین اگر این نوع مواد غذایی كم مصرف شوند مشكلی نیست اما افرادی هستند كه در هر سفره غذایی آنها حتما باید نوشابه باشد، این مسئله ای است كه سلامت مردم را به خطر می اندازد.
ادامه دارد...
خبرنگار: افشین شاعری ** ناشر: مریم برزآبادی
اجتمام 3063 ** 1418