شروع يك عمليات تعقيب هسته هاي داعش در استان مرزي دياله

بغداد – ايرنا – فرمانده عمليات نظامي در استان دياله موسوم به عمليات دجله روز دوشنبه اعلام كرد كه يك عمليات گسترده براي تعقيب و پاكسازي هسته هاي گروه تروريستي داعش در مناطق شمالي استان مرزي دياله آغاز شد.

به گزارش ايرنا، سرلشكر 'مزهر العزاوي' به خبرگزاري 'الغد پرس' عراق گفت كه نيروهاي مشترك نظامي از ارتش، پليس و الحشد الشعبي و با پشتيباني هوايي بالگردهاي ارتش عراق، از بامداد امروز دوشنبه عمليات گسترده اي براي تعقيب و پاكسازي هسته هاي گروه تروريستي داعش در ساحل غربي رودخانه دجله در منطقه 'حاوي العظيم' در شمال دياله آغاز كردند.
وي اضافه كرد كه نيروهاي امنيتي عراق در اين مناطق از دو محور، هسته هاي خفته داعش را تحت تعقيب قرار داده و منطقه را به طور كامل از وجود تروريسم پاكسازي مي كنند.
به گفته وي، اين عمليات در راستاي راهبرد فرماندهي عمليات دجله براي ارتقا و حفظ امنيت در عموم مناطق استان دياله به ويژه مناطق مرزي صورت مي گيرد.
استان مرزي دياله واقع در شرق عراق، در طول سال گذشته ميلادي شاهد چند مورد عمليات نظامي و امنيتي براي تعقيب هسته هاي خفته داعش و پاكسازي منطقه از وجود تروريسم بوده است.
اين استان به دليل تنوع قومي و مذهبي و وضعيت و موقعيت جغرافيايي و همجواري با بغداد، يكي از مهمترين پايگاه هاي تروريست ها در عراق در طول سنوات گذشته به شمار مي رفت.
خاورم *353*380*

سرخط اخبار جهان