امام جمعه كرمان :سهم گردشگری در اقتصاد استان  افزایش یابد

كرمان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمان گفت :با تلاش در جهت ثبت، احیاء و حفظ بناهای تاریخی می توان سهم گردشگری در اقتصاد این استان را بمنظور كمك به رونق بخشی هر چه بیشتر فضای كسب و كار افزایش داد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز یكشنبه در دیدار مدیر و كارشناسان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان كرمان افزود: این سه حوزه كه در قالب یك مجموعه تعریف شده از حوزه های تاثیر گذار در كشور بشمار می روند و هركدام مكمل یكدیگر محسوب می شوند.
وی ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی باید در ثبت، حفظ و احیاء بناهای تاریخی كه نشان از هویت، ملیت و شناسنامه كشور محسوب می شوند، تلاش كنیم.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به كتاب گیتاشناسی اشاره كرد و گفت: در این كتاب نام پنج كشور كه دارای قدمتی ارزشمند هستند اورده شده كه نام كشور ایران جزو این كشورها است.
وی افزود: استان كرمان در دوران مختلف تاریخی از استانهای تاثیر گذار در حوزه های تاریخی، فرهنگی و سیاسی كشور بوده كه بسیار موجب افتخار است.
نماینده مقام معظم رهبری در كرمان اظهار داشت : در تاریخ استان كرمان هم روزهای شیرین و هم روزهای تلخ وجود داشته است كه تعدادی از انها مكتوب شده و برخی دیگر نیز در موزه ای توسط سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
وی به حوزه گردشگری كه سبب تولید ثروت در دنیای امروز شده است، اشاره و اظهار كرد: در دنیای امروز گردشگری یكی از پایه های مهم اقتصاد كشورها به شمار می رود بطوریكه تعدادی از كشورها با نبود و یا افت تعداد گردشگر دچار مرگ اقتصادی می شوند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی از حوزه صنایع دستی به عنوان مكمل گردشگری یاد كرد و افزود: یكی از دلایل مهم حضور یك گردشگر در كشورها از جمله ایران آشنایی آنها با آداب و رسوم مردم این كشور است كه بوسیله صنایع دستی و هنرهای سنتی این آشنایی اتفاق می افتد.
وی با بیان اینكه صنایع دستی هنری است كه خداوند در وجود انسانها نهاده كه با خلاقیت و توانمندی در معرض دید قرار می گیرد، افزود: امروزه صنایع دستی به ارزانترین و ساده ترین محور برای اشتغالزایی تبدیل شده است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به حضور موثر دكتر مونسان به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی كشور اشاره كرد و افزود: ایشان در دوران های مختلف كاری از مدیران عملیاتی بوده اند و سهم زیادی در توفیقات و سیر صعودی حوزه كاری خود داشته اند.
امام جمعه كرمان خاطرنشان كرد: حضور دكتر مونسان در سازمان میراث فرهنگی كشور می تواند بسیار مفید و موثر باشد و باید از این فرصت جهت احیاء بناهای تاریخی و توسعه صنعت گردشگری استان كرمان بهره برد.
تهیه و انتشار : بهنام احمدی /5054