عرضه انواع ساندویچ در پایگاه های تغذیه مدارس البرز ممنوع است

كرج - ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش البرز گفت: عرضه انواع ساندویچ گرم ، سرد و خوراكی های غیر مجاز در پایگاه های تغذیه سالم ' بوفه ها ' در مدارس این استان ممنوع است.

فرشید علیزاده روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اهمیت نوع مواد غذایی كه در پایگاه های تغذیه سالم در مدارس عرضه می شود و همچنین دستوالعمل وزارتخانه ای این پایگاه ها عرضه و فروختن مواد غذایی كه برای سلامت دانش آموزان مفید نباشد ممنوعیت دارد.
وی اظهار كرد: مواد خوراكی سالم و با ارزش به موادی گفته می شود كه ضمن تأمین حدود 300 تا500كالری از انرژی مورد نیاز دانش آموزان، به عنوان میان وعده، مطابق با استانداردهای بهداشتی تهیه و با دارا بودن شرایط بهداشتی در پایگاه تغذیه سالم به دانش آموزان عرضه شود و همچنین عرضه مواد خوراكی ناسالم و كم ارزش كه فاقد استانداردهای لازم باشد نیز ممنوع شده است.
وی با اشاره به اینكه مواد غذایی عرضه شده در بوفه های مدارس استان باید دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، علامت استاندارد، نام و نشان كارخانه، تاریخ تولید و انقضا، تركیبات تشكیل دهنده، ارزش غذایی و دارای پوشش سالم و تمیز باشد، خاطر نشان كرد: این مواد غذایی باید به تایید كارشناسان تغذیه در معاونت های بهداشت دانشگاههای علوم پزشكی نیز كشور برسد.
وی از خرما ، انواع مغزها ، كشمش، نخودچی، توت خشك، انجیر خشك، انواع ماست، انواع پنیر پاستوریزه و استرلیزه ، میوه سالم در بسته بندی های یك نفره ، انواع میوه خشك، انواع شیر، دوغ بدون گاز، انواع آبمیوه طبیعی، آب معدنی، بیسكویت، كیك و كلوچه، بیسكویت ساده و سبوس دار و بدون كرم
به عنوان مواد غذایی سالم و قابل عرضه در بوفه های مدارس البرز نام برد.
وی انواع آش، سوپ، لوبیا، عدس پخته، حلیم، شله زرد، سمنو ، فرنی و شیر برنج به شرطی كه بهداشتی و سالم تهیه و عرضه شوند را از جمله دیگر مواد غذایی سالم برای فروش در بوفه مدارس این استان ذكر كرد.
وی اضافه كرد: عرضه مواد غذایی همانند انواع پفك، اسنك، نوشابه های گازدار و ماءالشعیر، آدامس، شكلات، فلافل ، پاستیل، سوسیس، كالباس، سالاد الویه، چیپس، انواع لواشك و آلو و آلوچه غیر بهداشتی در مدارس، غیر قانونی است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش البرزگفت: مراقبین سلامت در مدارس همواره به والدین و دانش آموزان توصیه می كنند كه میان وعده برای زنگ های تفریح را از خانه همرا خود به مدرسه بیاورند زیرا سالم تر هستند.
علیزاده ، میوه، شیر و لقمه سالم مثل نان و پنیر و گردو، نان و تخم مرغ، نان و پنیر و خیارسبز، نان و پنیر گوجه فرنگی و نان و كره و عسل را مناسب ترین میان وعده ها ی غذایی بهداشتی - خانگی برای دانش آموزان در مدارس برشمرد.
وی در ادامه به بازدید تیمی كارشناسان آموزش و پرورش و بهداشت البرز از چگونگی وضعیت و فعالیت بوفه های مدارس در این استان پرداخت و یاد آور شد: این بازدید ها با هدف رعایت كامل نكات بهداشتی - ایمنی و همچنین جلوگیری از فروش انواع مواد خوراكی غیر مجاز در بوفه های مدارس استان به صورت ماهانه و موردی در صورت وجود شكایت های مردمی انجام می شود.
وی تاكید كرد: با توجه به نیاز دانش آموزان به تغذیه میان وعده ای در ساعات زنگ تفریح در همه مدارس البرز بوفه ها فعال هستند كه از اولیا و معلمان این استان انتظار داریم در صورت مشاهده عرضه هر گونه مواد غذایی ممنوعه و غیر بهداشتی با كارشناسان اداره های سلامت مستقر در نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش و اداره كل تماس بگیرند.
استان البرز 2 هزار و 703 مدرسه دولتی و غیر دولتی دارد.
البرز بیش از 459 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155 خبرنگار: مهین مالمیر ** انتشار دهنده: محمد عزیزپور