تاكید فرماندار آستارا بر حمایت از تولیدكنندگان پوشاك در این شهرستان

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا با اشاره به فعالیت 50 تولیدكننده خرد و كلان در حوزه پوشاك در این شهرستان، خواستار حمایت دستگاه های متولی از آنها برای رونق كار و تامین نیاز بازار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجكش در نشست با تولیدكنندگان پوشاك در فرمانداری این شهرستان گفت: تولیدكنندگان پوشاك در آستارا نقش مهمی در چرخه اقتصادی كشور دارند، ولی تولیدات آنها با برندهای تهرانی و خارجی عرضه می شود.
وی با اشاره به اینكه برخی از این واحدها به صورت زیرزمینی و بدون پروانه كسب فعالیت می كنند، اضافه كرد: این واحدها باید به منظور رونق فضای كسب و كار و برخورداری از تسهیلات حمایتی و تشویقی، پروانه كسب اخذ كنند.
رنجكش اظهار كرد: برغم تلاش های شبانه روزی و سرمایه گذاری های انجام گرفته در تولید پوشاك، كالاهای تولیدی با حداقل سود به فروش می رود، اما قیمت عرضه آنها در بازار چند برابر است.
وی ادامه داد: دستگاه های متولی امر ساماندهی مشاغل، باید با برگزاری كارگاه های آموزشی و ایجاد تسهیلات حمایتی، تولیدكنندگان را برای انجام فعالیت های اقتصادی تشویق كنند.
رنجكش خاطرنشان كرد: یكی از نیازهای جدی در تولید پوشاك، برندسازی است و باید با نام و هویت تولیدكنندگان اصلی، این صنعت در شهرستان رونق بگیرد.
در این نشست تولیدكنندگان پوشاك، نبود سرمایه در گردش، هزینه بالای تولید و نیاز به حمایت را از دغدغه های خود برشمردند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و پنج هزار واحد تجاری در آن فعالیت می كند.

** گراز مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل داده شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یك راس گراز مصدوم كه توسط یك دوستدار حیات وحش در روستای بهارستان این شهرستان كشف شده بود، با همكاری محیط بانان به این اداره تحویل داده شد.
محمدرضا روشنی عصر شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این گراز به علت سقوط از ارتفاعات جنگلی روستای بهارستان مصدوم شده بود و اكنون در مركز اورژانس پناهگاه حیات وحش آستارا تیمار می شود.
وی از دوستداران حیات وحش خواست، در صورت مشاهده هرگونه حیوان مصدوم، موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست آستارا اطلاع دهند.
وی یادآور شد: اورژانس پناهگاه حیات وحش در بخش لوندویل آستارا با یك دامپزشك و 2 همیار تجربی فعال است و پرندگانی نظیر پلیكان، قو،شكاری، حواصیل، اگرت، باكلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتكا و جغد در آن تحت درمان قرار می گیرند.
گراز یا خوك سری بزرگ و بدنی حجیم و سنگین دارد و در جنگل ها، بوته زارها و كنار مرداب ها زندگی می كند و از گیاهان، حشرات، جوندگان و لاشه حیوانات تغذیه می كند و به عنوان طعمه اصلی حیوانات حفاظت شده نظیر پلنگ محسوب می شود.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و به خاطر داشتن جنگل و كوهستان، از گونه های متنوع حیات وحش برخوردار است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده:كبیری
7105 / 7124 /6030