۱۶ دی ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۰۹
کد خبر: 82787541
۰ نفر
تجلي انديشه در نمايشگاه خوشنويسي آستارا

آستارا - ايرنا - در نمايشگاه خوشنويسي رامين باغچه سرايي خوشنويس فوق ممتاز آستارايي، نگارستاني از انديشه و عرفان به نمايش گذاشته شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين نمايشگاه خط كه عصر شنبه با حضور جمعي از مسئولان و هنرمندان آستارا در گالري معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان داير شد، 40 تابلو شكسته نستعليق و نقاشي خط با مضامين عرفاني و قرآني، به مدت يك هفته در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است.
باغچه سرايي خوشنويس تابلوهاي اين نمايشگاه در حاشيه افتتاح آن گفت: از سال 68 در رشته هاي خوشنويسي، مينياتور، تذهيب، تشعير، سياه قلم و طراحي گرافيك فعاليت مي كنم و تاكنون 12 نمايشگاه انفرادي را برگزار كرده ام.
وي افزود: در رشته خوشنويسي زير نظر استادان كرمعلي شيرازي، جواد بختياري، يدالله كابلي و محمد حيدري آموزش ديده ام و پيش از اين در نمايشگاه گروهي شكسته نويسان معاصر در برج ميلاد تهران شركت و به مدت 10 روز در نگارخانه مارليك مجتمع فرهنگي خاتم الانبياء (ص) رشت نمايشگاه انفرادي داير كرده ام.
يونس رنجكش فرماندار آستارا نيز در اين آئين گفت: اين شهرستان از ظرفيت بالاي فرهنگ و هنر برخوردار است و بايد با حفظ سرمايه‌هاي اجتماعي رشته هاي هنري، از آن براي ارائه آموزه هاي اجتماعي به جامعه استفاده كنيم.
وي اضافه كرد: هنر خوشنويسي در آستارا غني است و هنرمندان صاحب نام اين شهرستان از سرمايه‌هاي كشور و استان محسوب مي شوند.
رامين پيري مسئول انجمن خوشنويسان آستارا نيز بيان كرد: انجمن خوشنويسان اين شهرستان حدود 50 نفر عضو دارد و 19 نفر آنها درجه ممتاز و پنج نفر آنها درجه فوق ممتاز دارند.
اكبر اكسير شاعر آستارايي صاحب سبك فرانو نيز گفت: در اين نمايشگاه پيام والاي انسانيت از وراي شيدايي قلم، شيوايي سخن و موسيقي هنر به گوش مي رسد و مردم با فرهنگ آستارا، بايد با استقبال از آن از هنرمندان خود حمايت كنند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است و 400 هنرمند در هفت انجمن هنري اين شهرستان فعاليت مي كنند.
خبرنگار: يوسف هدايتي
7105 / 7124/2007