سفير لبنان: مناسبات اقتصادي لبنان و سوريه تقويت مي شود

دمشق - ايرنا - 'سعد زخيا' سفير لبنان در سوريه تاكيد كرد كه كشورش براي تقويت مناسبات اقتصادي با سوريه به ويژه در حوزه گردشگري، تلاش مي كند.

به گزارش ايرنا، زخيا روز شنبه در ديدار با وزير گردشگري سوريه با بيان اين مطلب، خواستار برنامه ريزي مشترك و برگزاري نشست هايي با حضور تجار سوري و لبناني با هدف اجراي طرح هاي گردشگري و سرمايه گذاري در سوريه شد.
وي تاكيد كرد كه بسياري از شركت هاي لبناني مايل به سرمايه گذاري در سوريه هستند.
وزير گردشگري سوريه نيز در اين ديدار گفت كه اين وزارتخانه براي توسعه خدمات در حوزه گردشگري و ارائه تسهيلات به مسافران در فرودگاهها و گذرگاه هاي مرزي با كشورهايي كه بخواهند در اين زمينه فعاليت كنند، همكاري خواهد كرد.
'بشر يازجي' با اشاره بر لزوم همكاري مشترك لبنان و سوريه، توسعه گردشگري را به نفع هر دو طرف دانست و افزود: وزارت گردشگري سوريه در حال حاضر سرمايه گذاري ها را بيشتر در حوزه گردشگري ديني و داخلي متمركز كرده است.
برخي گروه ها در لبنان معتقدند كه روابط تاريخي بين لبنان و سوريه، از سرگيري روابط عادي با دولت سوريه در سطوح بالا را اقتضا مي كند و همكاري دو طرف در خصوص بازگشت پناهجويان سوري به كشورشان مي تواند كارساز باشد.
با آغاز بحران در سوريه، بخش صنعت اين كشور به ويژه گردشگري با مشكلات متعددي مواجه شده است. دولت دمشق در نظر دارد با پايان يافتن بحران كشور، طرحهاي توسعه گسترده اي به منظور بازگشت رونق به اقتصاد سوريه اجرا كند.
خاورم**8005**1651
انتشاردهنده:مسعودجعفريان

سرخط اخبار جهان