دولت براي بهبود وضعيت اقتصادي تلاش مي‌كند/ كالاهاي اساسي مردم تامين شده است

سمنان- ايرنا- معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با اشاره به دغدغه دولت براي رفع مشكل معيشتي مردم و تامين كالاهاي اساسي مورد نياز مردم ، گفت : دولت براي بهبود وضعيت اقتصادي مردم تلاش مي‌كند.

به گزارش ايرنا، محمد همتيان روز سه شنبه در جلسه كارگروه تنظيم بازار استان در سالن جلسات سازمان جهاد كشاورزي ، افزود: نرخ رشد اقتصادي مطلوب در كشور، نشان از آن دارد كه با همه مشكلات به وجود آمده توسط دشمنان كشور، تلاش و اهتمام دولت بر بهبود وضعيت اقتصادي است.
وي وضعيت تامين كالاي اساسي مردم را مطلوب اعلام كرد و يادآور شد : هر جا نياز به استفاده از كالاهاي ذخيره شده است بلافاصله در تامين اين كالاي اساسي ورود خواهد شد تا نگراني مردم برطرف شود.
همتيان با اشاره به ورود دولت براي كاهش تعرفه تخم‌مرغ از 55 درصد به پنج درصد، يادآور شد : اين اقدام دولت با كاهش قيمت نزولي تخم‌مرغ و تامين نياز بازار كشور به همراه بوده است.
وي تصريح كرد: اكنون مشكلي براي تأمين تخم‌مرغ نيست و اين محصول، از امروز با قيمت هر كيلو پنج هزار و 500 در بازار عرضه مي‌شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان به موجودي ذخاير انبارهاي استان در كالاهايي چون گوشت، برنج، گندم، جو، ذرت و سويا اشاره و اضافه كرد : به محض اين كه كمبودي در بازار احساس شد اين كالاها، بر حسب نياز و بر اساس تقاضاي مردم به بازار عرضه مي‌شود.
وي همچنين با اشاره به نگراني‌هايي كه در بحث گراني نان وجود داشت، بيان كرد: در مقطع فعلي افزايشي در بحث قيمت نان وجود ندارد و با افزايش نظارت و بازرسي‌ها تلاش مي‌شود نگراني‌ها بابت كميت و كيفيت نان از بين برود.
همتيان گفت : در بحث تأمين ميوه شب عيد هم استاني‌ها، 800 تن پرتقال و 250 تن سيب براي تنظيم بازار شب عيد پيش‌بيني شده است.
وي به ضرورت افزايش بازرسي ‌ها و نظارت بر بازار و قيمت‌ها، تأكيد كرد و افزود: در راستاي جلب رضايت مردمي و كاهش نگراني‌ها براي گراني بايد سركشي‌ها تقويت تا جلوي گران‌فروشي‌ها گرفته شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان خاطرنشان كرد: نقطه نظرات و تقاضاي مردم كه به سامانه 124 ارسال مي‌شود بايد مورد توجه قرار گيرد و براي از بين رفتن نگراني‌هاي مردم تلاش شود.
به گزارش ايرنا، ميزان مصرف گوشت مرغ مردم استان سمنان روزانه 36 تن است و بيش از 75 درصد مرغ توليد شده استان به تهران ارسال مي شود.
استان سمنان بالغ بر 198 هزار هكتار اراضي زراعي و باغي دارد.
بيش از 25 هزار واحد صنفي داراي مجوز در استان سمنان فعال است.
6026
*خبرنگار: محدثه عباسي **انتشار دهنده: جانعلي فتحي
براي آگاهي از تازه‌ترين اخبار و رويدادها در استان سمنان به نشاني IRNASEMNAN@ كانال اخبار ايرنا سمنان مراجعه كنيد

سرخط اخبار استان‌ها