۱۱ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
کد خبر: 82782466
T T
۰ نفر
گردشگران 10 كشور از موزه های استان اردبیل بازدید كردند

اردبیل - ایرنا - مدیركل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: امسال گردشگران 10 كشور از موزه های این استان بازدید داشته اند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا ، كریم حاجی زاده افزود: این گردشگران از اتباع آلمان، چین، فرانسه، آذربایجان، تركیه، ایتالیا، آمریكا، استرالیا، اتریش و انگلیس بوده اند.
او با بیان اینكه بیشترین بازدید از موزه های استان مربوط به گردشگران آلمانی است، ادامه داد: امسال چهار هزار و 865 بازدید كننده خارجی با بلیط و یك هزار و 23 نفر به صورت رایگان از موزه های استان بازدید كرده اند.
او گفت: بیشترین بازدید گردشگران خارجی از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی كه یك اثر ثبت شده در یونسكوست، می باشد.
به گفته حاجی زاده،همچنین امسال 159 هزار و 987 بازدید كننده داخلی با تهیه بلیط و 46 هزار و 436 نفر به صورت رایگان از موزه های استان بازدید كرده اند.
وی مجموع بازدید از موزه های استان را 212 هزار و 527 نفر برشمرد و افزود: بیشترین بازدید گردشگران خارجی در آبان ماه و بیشترین بازدید گردشگران داخلی در شهریور ماه به ثبت رسیده است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه كرد: در آبان ماه یك هزار و 18 گردشگر خارجی با تهیه بلیط و 164 نفر به صورت رایگان از موزه ها بازدید كردند كه در مقایسه با سال های گذشته بی نظیر است.
حاجی زاده افزود: در بخش گردشگران داخلی كه بیشتر از استان های تهران، البرز، مازندران و گیلان می باشد نیز بیشترین بازدید با 32 هزار و 393 نفر از طریق تهیه بلیط و هشت هزار و 300 نفر به صورت رایگان در شهریور ماه به ثبت شده است.
اردبیل به دلیل پیشنیه تاریخی دارای آثار فرهنگی و تاریخی فراوانی است.
موزه مفاخر دینی ، موزه تخصصی باستان شناسی ، موزه چینی خانه مجموعه شیخ صفی ، موزه مردم شناسی ، موزه صنایع دستی و موزه تاریخ طبیعی اردبیل گوشه هایی از تاریخ و تمدن این دیار را به نمایش گذاشته است.
خبرنگار: مینا میرقاسمی** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
3006/6016

سرخط اخبار استان‌ها