سید ضیاء هاشمی مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی شد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی استعفای محمد خدادی، در حكمی، سید ضیاء هاشمی را به عنوان مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منصوب كرد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حكم سید عباس صالحی خطاب به دكتر هاشمی آمده است: نظر به سوابق اجرایی و تجربیات ارزنده علمی - فرهنگی جنابعالی، با عنایت به مصوبه مجمع عمومی به موجب این ابلاغ به سمت «مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی» منصوب می شوید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حكم تصریح كرده است: امید می رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود و سرمایه انسانی، نسبت به روزآمد ساختن آن سازمان و موسسات تابعه، تقویت همكاری و هم افزایی با رسانه ها، ایجاد تحول در كاركرد دفاتر داخلی و خارجی و فعال سازی دیپلماسی رسانه ای، موفق و موید باشید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات محمد خدادی مدیر عامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی قدردانی كرد.
سیدضیاء هاشمی كه اكنون جانشین محمد خدادی شده، جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران است و سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دوازدهم، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دولت یازدهم، عضویت در هیئت موسس و هیئت مدیره خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری بین المللی همكاری های خبری شیعه(شفقنا) و نیز، عضویت در هیئت نظارت بر مطبوعات كشور را در كارنامه حرفه ای و اجرایی خویش دارد.
خدادی نیز كه از چهره های شناخته شده رسانه ای در ایران است، با روی كارآمدن دولت تدبیر و امید در 25 شهریور سال 1392 با حكم علی جنتی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منصوب شده بود. او پنجم دی ماه پس از حدود چهار سال و چهار ماه فعالیت، از این سمت استعفا كرد.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوند

سرخط اخبار فرهنگ