استاندار مازندران : اشتغال اولويت اول دولت در بودجه 97 است

ساري - ايرنا - استاندار مازندران گفت : اشتغال و كاهش نرخ بيكاري اولويت اول بودجه دولت در لايحه سال آينده كل كشور است.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، محمد اسلامي روز شنبه در نشست شوراي برنامه ريزي استان مازندران در ساري افزود : دولت در سال آينده با رونق بخشي به توليد به دنبال ايجاد اشتغال و كاهش نرخ بيكاري است.
وي ادامه داد : مديران استاني بايد با رايزني نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي و وزارتخانه هاي مربوطه سهم استان مازندران را دريافت كنند.
نماينده عالي دولت در مازندران تاكيد كرد : اين رايزني بايد پيش از تصويب نهايي انجام شود .
** بودجه پسماند براي استان هاي شمالي
استاندار مازندران همچنين گفت كه ساماندهي پسماند و فاضلاب اولويت بودجه دهي دولت به استان هاي شمالي است تا معضل پسماند در اين مناطق براي هميشه رفع شود.
اسلامي افزود كه مازندران براي رفع مشكل پسماند 15 هزار ميليارد ريال اعتبار پيشنهاد داده تا از صندوق توسعه ملي دريافت شود.
وي اظهارداشت : بودجه دولت در لايحه بودجه سال آينده در اين بخش هفت هزار ميليارد تومان است كه پيشنهاد مازندران يكهزار و 500 ميليارد تومان بود كه اميدواريم با تلاش مديران و نمايندگان اين اعتبار به استان اختصاص داده شود.
استاندار مازندران افزود : با تخصيص اين ميزان اعتبار مشكل پسماند (زباله) استان حل مي شود.
روزانه در مازندران سه هزار تن زباله توليد مي شود.
نماينده مردم شرق مازندران در مجلس شوراي اسلامي هم در اين نشست گفت كه لايحه بودجه دولت در مجلس شوراي اسلامي دچار تغيير و تحول اساسي مي شود .
علي محمدشاعري افزود : بايد رايزني مديران استان با كميسيون تلفيق به گونه اي انجام شود كه سهم مازندران در بودجه متناسب با ظرفيت استاني اختصاص يابد.
وي مهمترين تغييرات بودجه اي رادر مجلس شامل حامل هاي انرژي و يارانه نقدي دانست.
شاعري پيش بيني كرد كه مجلس با افزايش حامل هاي انرژي و كم شدن يارانه بگيران مخالفت كند .
خبرنگار : حسين فلاحتي ** انتشار دهنده : حسن فلاحتي
6982/1654