حضور مردم در راهپیمایی 9 دی سال 88 حماسه ماندگاری در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت كرد

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج گفت: حضور با بصیرت مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز نهم دی سال 88 ضمن اینكه بساط فتنه، فتنه گران و مخالفان نظام اسلامی را برچید، حماسه ماندگار دیگری در تاریخ پر افتخار انقلاب ثبت كرد.

ماموستا محمدامین راستی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فتنه سال 88 و هتك حرمت مقدسات اسلامی در ماه محرم، اظهار كرد: این فتنه كه از سوی دشمنان نظام طراحی شده بود با رهنمودهای حكیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و حضور پررنگ مردم متدین و با ایمان خنثی شد.
وی با اشاره به اینكه نظام اسلامی مبتنی بر سه عنصر ملت، رهبری و ایمان است، افزود: در تاریخ انقلاب و فراز و نشیب های نظام اسلامی این سه ركن در كنار هم قرار داشتند و وجود این عوامل، سبب ناكامی نقشه ها و توطئه های دشمنان شده است.
ماموستا راستی با بیان اینكه استكبار جهانی درصدد ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی از راه های مختلف است، تاكید كرد: هتك حرمت به مقدسات، هرج و مرج و نا امنی پس از انتخابات سال 88 از سوی دشمنان خارجی با كمك عوامل داخلی هدایت می شد اما با اتكا به ایمان، وحدت مردم و هوشمندی رهبر معظم انقلاب، دشمنان نتوانسته اند كوچكترین خدشه ای بر این نظام وارد كنند.
وی با اشاره به اینكه سركوبی و خاموش شدن این فتنه پیامدهای زیادی در داخل و خارج كشور داشت، گفت: راهپیمایی عظیم مردمی در روز 9 دی سال 88 پایانی بر چند ماه توطئه و هرچ و مرج در كشور بود.
به گفته وی، مردم در این روز برای مقابله با بی حرمتی به عاشورای حسینی حماسه ای ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی به ثبت رساندند و بصیرت و هوشیاری خود را به جهانیان نشان دادند.
امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: این فتنه در سایه وحدت و حضور پرشور مردم نافرجام ماند و اهداف و مقاصد شوم دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل كرد.
9 دی در تقویم كشور به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است در این روز آیین های گرامیداشتی در شهرهای مختلف كشور و استان كردستان با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می شود.
خبرنگار: شیوا اردلان منش ** انتشار: مجید سلیمانی
7352/9102

سرخط اخبار استان‌ها