البیاتی درپارلمان عرب: عراق به روابط رو  به رشد خود باایران افتخارمی كند

تهران - ایرنا - عباس البیاتی نماینده پارلمان عراق درنشست پارلمان عربی در قاهره در واكنش به یاوه گویی نماینده بحرین گفت كه عراق به روابط رو به رشد با ایران افتخار می كند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری خبرگزاری المعلومه روز پنجشنبه گزارش كرد، پارلمان عربی قطعنامه پیشنهادی از سوی 37 نماینده را كه در آن دخالت های ایران در امور داخلی كشورهای عربی محكوم شده بود ، تایید كرد.
این اقدام بعد از اختلاف شدید بین برخی از نمایندگان به دلیل اختلاف نظر در مورد آنچه كه در گزارش كمیته امور سیاسی و امنیت ملی در مورد دخالت ایران در امور كشورهای عربی به چشم می خورد، به تصویب رسید.
در این گزارش خاطر نشان شده كه نمایندگان مجلس عراق از رویكرد گزارش با توجه به این كه منافع مشترك عربی را مراعات كرده حمایت كرده است ودر عین حال از روابط رو به رشد با ایران و همچنین عربستان افتخار و اعلام كرد كه كشورهایی در حوزه خلیج (فارس) هستند كه آنان نیز به رابطه با ایران افتخار می كنند.
اظهارات عباس البیاتی خشم عادل العسومی نماینده بحرین را برانگیخت . او مدعی بود هیچ كشوری عربی در حوزه خلیج (فارس) وجود ندارد كه از داشتن روابط باایران افتخار كند .
در این گزارش آمده كه بعد از این استدلال ، البیاتی در زمان رای گیری قطعنامه ای كه دخالت های ایران را محكوم می كرد از جلسه خارج شد و بعد از پایان رای گیری به نشست پارلمان عربی بازگشت.
دومین جلسه دومین نشست پارلمان عربی ازامروز (پنجشنبه ) در ستاد دبیرخانه اتحادیه كشورهای عربی در قاهره به ریاست مشعل السلمی رئیس پارلمان عربی آغاز شد .
خاورم**1408**مترجم: اكرم كرمی*انتشاردهنده: عزیز موسوی

سرخط اخبار جهان