هشدار اقدامات تروريستي در تايلند در آستانه سال نو ميلادي

كوالالامپور- ايرنا- برخي منابع خبري گزارش دادند : دستگيري يك تروريست مالزيايي در فرودگاه كراچي پاكستان كه قصد پرواز به سمت تايلند را داشت ، سبب شد تا مسئولان امنيتي بانكوك نسبت به وقوع اقدامات احتمالي تروريستي در اين شهر درآستانه سال نو ميلادي تدابير لازم را به كار گيرند .

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، يك مرد مالزيايي اوايل هفته جاري در حالي كه قصد سفر از كراچي پاكستان به بانكوك تايلند را داشت، به دليل حمل سلاح دستگير شد.
تارنماي فري مالزي تودي دراين زمينه نوشت: مردي كه به دليل حمل سلاح در فرودگاه كراچي دستگير شده ،قرار بود از كراچي به مقصد بانكوك و ازآنجا به سوي كوالالامپور پرواز داشته باشد.
روز شنبه، 'المحمد الفيه'، مرد 20 ساله‌ مالزيايي در فرودگاهِ بين‌المللي 'جناح' پاكستان در حالي كه چهار اسلحه دستي و هشت مجله و 71 گلوله در چمدانش داشت، دستگير شد.
پس از اين رخداد،يك مقام سرويس اطلاعات تايلند كه خواست نامش ذكر نشود به رسانه هاي اين كشور گفت: اين مرد كه به باور او با گروه تروريستي داعش ارتباط دارد، قصد ماندن در بانكوك و اقدام به حمله‌ تروريستي در اين شهر را نداشته و صرفا قرار بر عبور از آن بوده است.
وي گفت : درپي اين واقعه هشدارهاي لازم امنيتي در بانكوك به موقع اجرا گذاشته شده است.
اين مقام اطلاعاتيِ ارتشِ تايلند افزود: پيشتر مقام هاي مالزيايي به آن‌ها هشدار داده بودند كه در روزهاي پاياني سال، احتمال حمله به تايلند توسط يك گروه تروريستي وجود دارد.
وي افزود: پرچم‌هاي قرمز امنيتي به نشانه‌ي هشدار، حتي بعد از آشكار شدن نيت اين مرد مالزيايي همچنان بالا خواهند ماند.
اين تروريست مالزيايي درفرودگاه 'جناح 'كراچي پاكستان وقتي بايد كفش‌هايش را براي جستجو لازم از پا در مي‌آورد، اقدام به رفتار عجيب و مشكوك كرد كه همين امر سبب دستگيري‌ وي شد. وي قصد پرواز با شركت هواپيمايي «تاي ايرويز» را داشت.
يك مسئول ارشد اين شركت هواپيمايي نيز در واكنش به دستگيري اين تروريست گفت: تقريبا غير ممكن است كسي موفق شود با چنين سلاحي پرواز بين‌المللي انجام دهد.
سرمايه گذاري‌هاي گسترده گروه‌هاي افراطي سلفي در منطقه‌ جنوب شرقي آسيا، پاي تروريسم را به اين منطقه كشانده و تعدادي از اتباع اين منطقه به گروههاي تروريستي ازجمله داعش پيوسته اند.
آساق**241**1599**انتشار: مريم شفيعي