۴ دی ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۱۹
کد خبر: 82774662
۰ نفر
برنامه گوگل براي ورود به بازار حمل و نقل شهري مسافر

تهران – ايرنا – گوگل در طي سال‌هاي اخير برنامه‌هاي متنوعي را براي مسافرت‌هاي شهري ارايه كرده و اكنون با استفاده از تصاوير و اطلاعات دقيقي كه در طول اين سال‌ها گردآوري كرده و از طريق پردازش اين اطلاعات قادر است شكل سه‌بعدي ساختمان‌ها را شبيه‌سازي كند.

به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمي ايرنا از سي‌نت، بسياري از كاربران و متخصصان به بررسي ويژگي‌هاي نقشه گوگل پرداخته‌اند اما برخي از مهمترين ويژگي‌هاي متمايز اين نقشه‌ها در هنگام بررسي مناطق كم جمعيت و خارج از شهرهاي بزرگ آشكار مي‌شود.
شركت گوگل از سال‌ها قبل با يك برنامه‌ريزي خاص شروع به گردآوري اطلاعات براي ترسيم نقشه هاي خود كرده و اين اطلاعات را در لايه‌هاي مختلفي طبقه‌بندي و پياده‌سازي كرده است تا ويژگي‌هاي متنوع و جالب امروزي را درا ختيار كاربران قرار دهد. در واقع نقشه گوگل جزئيات بسيار دقيقي را از كوچكترين و كم جمعيت‌ترين مناطق مسكوني جهان گردآوري كرده و براي اين كار زماني طولاني را صرف كرده است.
گوگل با استفاده از تصاوير و اطلاعات دقيقي كه در طول اين سال‌ها گردآوري كرده و از طريق پردازش اين اطلاعات قادر است شكل سه‌بعدي ساختمان‌ها را شبيه‌سازي كند و علاوه بر نماي بالاي شهرها و مناطق مسكوني، يك نماي سه‌بعدي منطبق با واقعيت از اين مناطق به دست دهد.
با رويكرد فعلي گوگل انتظار مي‌رود به زودي تمام ساختمان‌هاي موجود در زمين توسط اين شركت به صورت سه‌بعدي شبيه‌سازي شوند.
معمولا شهروندان ساختار فيزيكي شهر خود را از طريق خيابان‌هاي اصلي و مناطق تجاري و پرتردد به خاطر مي‌آورند و از حدود يك سال قبل گوگل اين مناطق را در شهرهاي مختلف با استفاده از رنگ نارنجي متمايز كرده است. اما اكنون كه گوگل تمام ساختمان‌ها و فعاليت‌هاي تجاري را كه در آن‌ها جريان دارد شناسايي كرده است، اين احتمال وجود دارد كه با استفاده از فناوري واقعيت مجازي پنجره‌هايي را در اتومبيل‌هاي خودكار اين شركت نصب كند كه هنگام عبور از مناطق مختلف شهر، تمام اطلاعات مرتبط با ساختمان‌ها را در اختيار مسافر خودرو قرار دهد.
همچنين قابليت‌هاي نقشه گوگل مي‌توانند امكاناتي را در اختيار رانندگان قرار دهند كه تاكنون هيچ نرم‌افزار مسيريابي قادر به ارائه آن نبوده است.
در حال حاضر نرم‌افزار Waze به عنوان يك ابزار بسيار كارآمد مورد استفاده بسياري از رانندگان در سراسر جهان قرار مي‌گيرد.
كاملا واضح است كه گوگل به بازار حمل و نقل شهري مسافران نيم نگاهي دارد و با استفاده از ابزارهاي قدرتمندي مانند نقشه گوگل مي‌تواند چندگام جلوتر از ساير رقبا به پيش رود.
علمي (6)**9259**1440
مترجم: سپيده كاشاني** انتشار: گلشن