معدوم كردن هزاران قطعه پرنده به دلیل ابتلا به آنفلوانزا در كره جنوبی

پكن - ایرنا - وزارت كشاورزی كره جنوبی امروز دوشنبه اعلام كرد به دنبال شناسایی یك كانون جدید بیماری آنفلوانزای پرندگان، دهها هزار قطعه پرنده را در این كشور معدوم كرده است.

به گزارش ایرنا در كره جنوبی كه همه ساله در فصل زمستان شاهد شیوع این بیماری به طور گسترده است این چندمین بار در هفته های گذشته است كه كانون جدید بیماری شناسایی می شود.
وزارت كشاورزی در بیانیه ای كه خبرگزاری یونهاپ به آن اشاره كرده آورده است در این كانون در جنوب غرب تاكنون بیش از 200 هزار قطعه پرنده معدوم شده است.
بر اساس این گزارش بیشتر مكان هایی كه به این بیماری آلوده شده اند در مناطق جنوب و جنوب غرب كشور است و تدابیر گسترده قرنطینه در آنها به اجرا گذاشته است.
سال 2016 میلادی، كره جنوبی نزدیك به 30 میلیون قطعه پرنده را از بین برد تا از شیوع این بیماری خطرناك كه ویروس آن باعث مرگ پرندگان می شود، جلوگیری به عمل آورد.
وزارت كشاورزی كره جنوبی می گوید در مكان های آلوده و مناطق منتهی به آنها تدابیر سرسختانه قرنطینه در نظر گرفته است تا از سرایت بیماری به مكان های دیگر جلوگیری شود.
آنفلوآنزای پرندگان، گونه‌ای بیماری ویروسی است كه ویروس عامل آن از خانواده Orthomyxooviridae است این ویروس خود دارای سه تیپ A،B،C است امروزه تمامی ویروس هایی كه در آزمایش‌ها جداسازی می‌شوند از گونه A این ویروس هستند.
این بیماری در حیوانات بخصوص ماكیان ایجاد می گردد و می تواند در انسان نیز موجب ایجاد نوع حاد با مرگ و میر بالا شود.
آساق**231**1904**

سرخط اخبار جهان