۳ دی ۱۳۹۶،‏ ۲۳:۴۵
کد خبر: 82774407
۰ نفر
دستگیری سه شكارچی متخلف در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از دستگیری سه شكارچی متخلف و كشف پرنده شكاری قرقی از آنان در این شهرستان خبر داد.

محمد رضا روشنی عصر یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه قلعه محور آستارا به اردبیل، این پرنده را از یك خودروی سواری كشف و شكارچیان آن را به مراجع قضایی معرفی كردند.
وی افزود: پرنده شكاری مصدوم بود و جهت تیمار به مركز فوریت های دامپزشكی پناهگاه حیات وحش لوندویل تحویل داده شد.
وی با اشاره به این كه جریمه شكار هر قطعه قرقی 100 میلیون ریال است یاداور شد: روز گذشته نیز یك دوستدار طبیعت، یك قطعه قرقی مصدوم را به مركز فوریت های دامپزشكی لوندویل تحویل داده بود و امسال 15 پرنده در این مركز، تیمار و به آغوش طبیعت بازگردانده شده است.
قرقی از پرندگان حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست و از تیره عقابیان است و در بخش‌های بزرگی از اروپا، آسیا و شمال و شرق آفریقا زندگی می‌كند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مركز استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد و طبیعت آن از گونه های متنوع پرندگان برخوردار است.

** افت فشار آب چهار روستای تالش برطرف شد
با تعمیر تاسیسات مجتمع آبرسانی لیسار تالش، مشكل افت فشار و قطعی آب یك هزار و 400 خانوار در چهار روستای شهرستان تالش برطرف شد.
به گزارش روابط عمومی شركت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان به ایرنا عباسعلی نظیری مدیر شركت آب و فاضلاب روستایی تالش گفت: برای انجام این كار 10 میلیون ریال صرف و خط انتقال 160 میلیمتری مجتمع آبرسانی لیسار ترمیم شد.
وی افزود: با این اقدام مشكل آب روستاهای قلعه دوش، قلعه بین، داوان و سیاهكت تالش برطرف شد و آب روستاهای این شهرستان با 60 دستگاه كلرزن گازی و مایعی گندزدایی می شود.
تالش با بیش از 200 هزار نفر جمعیت در 110 كیلومتری غرب مركز استان گیلان واقع شده و 115هزار نفر در 369 روستای این شهرستان ساكن هستند.

**برگزاری بازی های محلی در هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا
بازی های بومی و محلی با هدف ارتقای نشاط اجتماعی به مناسبت هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا در نمایشگاه توانمندی های این شهرستان برگزار شد.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: این بازی ها در فرهنگ، آداب و رسوم مردم ریشه دارد و هفته فرهنگی اجتماعی فرصتی برای نشان دادن پیشینه غنی این شهرستان است.
وی افزود: در گذشته بیش از 100 بازی محلی اجرا می شد اما اكنون بسیاری از آنها برای نسل های سوم و چهارم ناشناخته است.
وی اضافه كرد: بازی های بومی و محلی نظیر طناب كشی و هفت سنگ، هر روز از ساعت 15 تا 17 تا پایان هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا برگزار می شود.
از 29 آذر تا پنج دی ماه در آستارا هفته فرهنگی اجتماعی این شهرستان نام گذاری و ستادی برای برنامه های آن تشكیل شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

سرخط اخبار استان‌ها