عضو خبرگان رهبري: قدرت استكبار در حال افول است

قشم - ايرنا - عضو خبرگان رهبري گفت: تصويب مصوبه سازمان ملل عليه تصميم ترامپ درباره انتقال سفارت آمريكا به قدس نشانه مخالفت دنيا با ترامپ و سندي بر افول قدرت هاي استكباري در جهان است.

به گزارش ايرنا، آيت الله علي معلمي شامگاه يكشنبه در آئين بزرگداشت ترحيم آيت الله محي الدين حائري شيرازي امام جمعه سابق شيراز و نماينده اسبق استان فارس در مجلس خبرگان رهبري در مسجد النبي(ص) شهر قشم افزود: ترامپ هيچگاه احتمال نمي داد كه 120 كشور اعلام رسمي تغيير محل سفارت كشورش را محكوم كرده و پيشنهاد او را رد كنند.
روز پنجشنبه (30 آذر) مجمع عمومي سازمان ملل متحد پيش نويس قطعنامه عليه تصميم اخير ترامپ را درباره به رسميت شناختن قدس اشغالي به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي، با 128 راي مثبت، 9 راي منفي و 35 راي ممتنع تصويب كرد.
آمريكا شامگاه دوشنبه بيست و هفتم آذرماه در جلسه شوراي امنيت كه طرح مصر درخصوص پيش نويس قدس را وتو كرد. 14 كشور عضو شوراي امنيت با پيش نويس طرح مصر درخصوص قدس موافقت كردند.
بر اساس طرح مصر، اين پيش نويس، بدون ذكر نام يا محكوم كردن كشوري، هر اقدامي براي تغيير وضعيت قدس را لغو مي كند و از تمامي كشورها مي خواهد از انتقال سفارت خود از سرزمين هاي اشغالي به قدس خودداري كنند.
نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري در ادامه ماهيت سياست هاي روساي جمهوري آمريكا را يكسان دانست و تصريح كرد: ترامپ آنچه را كه ديگران در لفافه و با زبان ديپلماتيك مي گفتند، به صراحت بيان مي كند.
وي با اشاره به تعبيرهاي امام راحل درباره آمريكا گفت: ترامپ ماهيت استكباري آمريكا را برملا ساخت و پيشگويي هاي امام خميني (ره) را در برابر دوست و دشمن تفسير عملي كرد و اين خدمتي به انقلاب و جمهوري اسلامي است.
معلمي افزود: اكنون با ايستادگي در برابر آمريكا اوج تفكر و روحيه انقلابي در منطقه شكل گرفته است و افول قدرت استكباري مشاهده مي شود.
امام جمعه قائمشهر در ادامه رحلت آيت الله حائري شيرازي را تسليت گفت و اظهار كرد: دشمن منتظر است تا از يك مسئول در يك گوشه اي از كشور اشتباهي ببينند و آن را در رسانه ها بزرگ جلوه دهد اما در برابر زندگينامه و اخلاص كساني هم چون اين عالم رباني سكوت مي كنند.
وي به خصوصيات اخلاقي آيت الله حائري شيرازي اشاره و تصريح كرد: اين عالم بزرگ در اطاعت از ولايت فقيه اندكي درنگ نكرد و ولايت فقيه را جلوه اي از جلوه هاي ولايت امامان معصوم مي دانست.
در آئين بزرگداشت آيت الله حائري شيرازي، امام جمعه، فرماندار، روحانيان، مسئولان و مردم شهر قشم حضور داشتند.
آيت‌الله محي‌الدين حائري شيرازي امام جمعه سابق شيراز و نماينده اسبق استان فارس در مجلس خبرگان رهبري چهارشنبه بيست و نهم آذرماه به دليل بيماري در بيمارستان علي ابن ابيطالب (ع) قم دعوت حق را لبيك گفت.
آيت الله حائري شيرازي 81 سال سن داشت و در دوره هاي مختلف عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه شيراز بود.
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود 150 هزار نفر جمعيت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500/7408
خبرنگار: حسين آزاد منجيري * انتشار: محمد جهانگيريان