روحانی: در سرزمین ایران همه ادیان و قومیت ها در شادی و غم در كنار هم بوده و خواهند بود

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان این كه در سرزمین ایران همه ادیان و قومیت ها در شادی و غم همواره در كنار هم بوده و خواهند بود، گفت: مردم ایران پاسدار خون شهدا هستند.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی این مطلب را در آستانه میلاد خجسته پیامبر رحمت و سعادت حضرت عیسی مسیح(ع) و همچنین آغاز سال 2018 میلادی و در فضایی صمیمی با خانواده شهید ارمنی «ژرژ كشیش هارطون» بیان كرد و افزود: امیدوارم شخصیت و آموزه‌های حضرت مسیح (ع) بتواند انسان‌ها را به سمت صلح، آرامش و همزیستی مسالمت‌آمیز سوق دهد.
رییس جمهوری با تجلیل از صبر و فداكاری والدین شهیدان والامقام ایران تصریح كرد: همه مردم ایران پاسدار خون شهدای عزیز هستند؛ شهدایی كه با نثار جان از سرزمین ایران دفاع كردند.
روحانی با بیان این كه در سرزمین ایران همه ادیان و مذاهب و قومیت‌های مختلف در شادی و غم در كنار یكدیگرند، اظهار داشت: ملت ما همواره در كنار هم بوده و خواهند بود.
رییس جمهوری به شرایط مسیحیان در منطقه خاورمیانه اشاره كرد و گفت: مسیحیان خسارات فراوانی در عراق، سوریه و لبنان از تروریست‌ها متحمل شدند و برای مسلمانان هم همین شرایط حاكم بود. لذا تروریست‌ها شرایطی به وجود آورند كه سرنوشت مسلمانان و مسیحیان را هر چه بیشتر به هم گره زدند و در چنین شرایطی ضرورت دارد، بیش از پیش همدیگر را یاری كنیم.
در این دیدار مادر شهید ژرژ كشیش هارطون و خواهران این شهید گرانقدر با ابراز خرسندی و خوشحالی از دیدار روحانی خاطراتی از شهید خود بیان كردند.
شهید ژرژ كشیش هارطون در سال 1367 و در سن 26 سالگی در منطقه گیلان غرب و عملیات مرصاد به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
در این دیدار كه حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، لوح تقدیری به رسم یاد بود از سوی روحانی به خانواده این شهید والامقام تقدیم شد.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی *ناشر: امیر كاردان راد