ميزباني جشنواره تئاتر فجر از برنده شير نقره اي ونيز

تهران - ايرنا - سي وششمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر ميزبان ريموت از كمپاني ريميني پروتكل خواهد بود.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي سي‌وششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر، گروه تحقيقات كمپاني رميني پروتكل كه براي انجام فاز مقدماتي اجرا به تهران آمده بود، پس از انجام امور پيش توليد به آلمان باز گشت.
هلگارد كيم هاگ، اشتفان كائگي و دنيل وتزل در سال ٢٠٠٠ تيمي از نويسنده‌ها و كارگردان ها را تشكيل دادند و آثار آنها در حوزه تئاتر، صدا، نمايش راديويي، فيلم و چيدمان در گروه‌هاي سه نفره، دو نفره و حتي تك نفره بيرون آمد. از سال 2002 تمام كارهاي اين گروه به صورت يكپارچه تحت نام «رميني پروتكل» نوشته شده و تمركز اصلي اين گروه بر توسعه مداوم ابزارهاي تئاتر است تا به ابعاد نامعمول واقعيت فرصت بروز دهند.
فعاليت رميني پروتكل كه جوايز متعددي از جمله شير نقره اي دو سالانه هنرهاي اجرايي ونيز در سال 2007 را كسب كرده، به طور مثال هاگ، كائگي و وتزل صورت جلسه سهام داران ديملر را به يك متن نمايشي تبديل كردند. يا پروژه صد در صد شهر، با حضور صد نفر از ساكنان هر شهر در شهرهاي برلين زوريخ لندن ملبورن كپنهاگ و سن ديه‌گو به اجرا درآمد و يا در برلين و درزدن نمايش‌هايي صوتي با كمك گوشي‌هاي اندرويد صورت گرفته است.
آنها همچنين پروژه «كنفرانس تغييرات جهاني اقليمي » را با شبيه سازي كنفرانس تغييرات آب و هوايي سازمان ملل متحد، در هامبورگ برگزار كردند.
ريموت تهران از سري اجراهاي ريموت ايكس، يكي از چندين تجربه شهري كمپاني ريميني پروتكل با همكاري بخش بين‌الملل و خارج از صحنه جشنواره سي وششم فجر در طول ايام جشنواره اجرا خواهد شد.
سي وششمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر به دبير فرهاد مهندس پور بهمن ماه برگزار مي شود.
فراهنگ ** 7561 ** دريافت: سارا كريميان * انتشار: اميد غياثوند