امام جمعه بافق: ازدواج آسان با رفع موانع، ترویج شود

یزد- ایرنا- امام جمعه بافق بر ترویج ازدواج آسان تاكید كرد و گفت: مردم و مسوولان، موانع ازدواج را رفع كنند.

حجت الاسلام سلیمانی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه دین اسلام ازدواج را یك امر جدی اخلاقی، اجتماعی و شرعی دانسته، اظهار كرد: خانواده‌ها نباید در این زمینه سخت‌گیری كنند و وعده خداوند است كه انسان حتی در فقر هم تشكیل خانواده بدهد و به خداوند توكل داشته باشند.
امام جمعه بافق بیكاری را هم معضل و یكی از مهمترین موانع ازدواج دانست و گفت: باید مشكلات و موانع ازدواج جوان شناسایی و مسئولان نسبت به رفع این مشكلات اقدام كنند تا جامعه پویا و سالم داشته باشیم.
وی هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج را باعث بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان دانست و گفت: اگر زمینه ازدواج جوانان فراهم شود،قطعاً این قشر نیز از مفاسد اجتماعی دور می‌شود.
سلیمانی،سهل‌انگاری خانواده‌ها در كنترل پوشش جوانان را یك خطر دانست و گفت: اگر جوان نیاز به ازدواج دارد با كم كردن هزینه ازدواج و آسان گرفتن این سنت حسنه، او را همراهی كنید.
این روحانی ابراز كرد: همچنین اعتیاد یكی از معضلات و چالش‌های امروز نسل جوان است و خانواده‌ها باید بیش از گذشته مراقب فرزندان خود باشند تا در دام این بلای خانمان سوز گرفتار نشوند.
امام جمعه بافق، یكی از علل پیدایش آسیب‌های اجتماعی را شبكه‌های مجازی و اجتماعی برشمرد و بیان كرد: خانواده ها باید فرزندان و جوانان خود را در مقابل برنامه‌های انحرافی این شبكه‌های مجازی بیمه كنند.
بیش از 80 درصد جوانان بافقی قبل از ازدواج دارای منزل مسكونی هستند و این امر تبدیل به یك سنت شده و معمولا قشر جوان می كوشد با همكاری خانواده ابتدا دارای خانه شود بعد ازدواج كند.
مركز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 كیلومتری شرق یزد قرار دارد.
7543/ 6197 خبرنگار: اصغر عسكری** انتشار: فلاح

سرخط اخبار استان‌ها