اعتماد به جوانان توسعه كشور را رقم مي‌زند

سمنان- ايرنا- معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بيان اين كه يك چهارم جمعيت كشور را جوانان تشكيل مي دهند ،گفت : اعتماد به جوانان توسعه و آباداني كشور را رقم مي زند.

به گزارش ايرنا، محمد مهدي تندگويان روز شنبه در پنجمين نشست ستاد ساماندهي جوانان در سالن مديريت بحران استانداري سمنان افزود : اين مقدار جمعيت جوان كشور در واقع فرصتي براي استفاده از ظرفيت موجود آنان در پيشبرد اهداف كشور است.
وي اعتماد به جمعيت جوان را در بدنه اجرايي كشور ضروري دانست و اظهارداشت : در همه عرصه‌ها اعتماد به جوانان منجر به موفقيت و توسعه كشور خواهد شد و به موازات آن نيز غفلت از جوانان آسيب‌هاي اجتماعي افزايش مي‌دهد‌.
وي با اشاره به نگرش متفاوت جوانان به تحليل مسايل گوناگون در جامعه، بيان كرد : استفاده از اين نوع نگرش در پيشبرد اهداف كشور موثر است و بايد اداره امور به جوانان سپرده شود.
تندگويان با بيان اين كه جوانان منشا تغيير و تحول در جامعه هستند، اضافه كرد : با جوان‌گرايي و توجه به جوانان، نسل پوياتري براي اداره امور كشور تربيت خواهند شد و افزايش توسعه كشور چيزي دور از ذهن نخواهد بود.
معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ظرفيت تشكل‌ها و افزايش هم افزايي براي گسترش آن تأكيد كرد : تشكل ها، ياران دولت براي پيشبرد امور جامعه هستند و بايد تغيير رويكردي اساسي نسبت به بهره‌برداري از تشكل هاي مردم نهاد شكل بگيرد.
به گزارش ايرنا، در كل كشور يك هزار و 700 سازمان مردم نهاد ثبت شده است كه 300 تا 400 هزار نفر از جمعيت اين تشكل ها جمعيت جوان هستند.
6026
*خبرنگار: محدثه عباسي **انتشار دهنده: جانعلي فتحي
براي آگاهي از تازه‌ترين اخبار و رويدادها در استان سمنان به نشاني IRNASEMNAN@ كانال اخبار ايرنا سمنان مراجعه كنيد.