تسلیت مقامات كشوری و لشگری به مناسبت رحلت آیت الله حائری شیرازی

تهران – ایرنا - «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه، آیت الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج رحلت آیت الله حائری شیرازی را تسلیت گفتند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: خبر درگذشت عالم ربانی مرحوم آیت الله حائری شیرازی رحمة الله علیه موجب تأسف فراوان گردید. خدمات شایسته و تلاش پیگیر و مستمر آن مرحوم در سنگر امامت جمعه شیراز و نمایندگی امام راحل و مقام معظم رهبری در سالیان متمادی بعد از انقلاب از خاطر مردم قدرشناس استان فارس و شهر شیراز محو نخواهد شد.
آیت الله شاهرودی افزود: اینجانب رحلت آن عالم خدوم را به ساحت حضرت بقیة الله و محضر رهبر معظم انقلاب و حوزه های علمیه و به خصوص به حضور مردم انقلابی استان فارس و شهر شیراز و بویژه به بیت شریف حائری شیرازی و آقازادگان آن مرحوم تسلیت عرض نموده، غفران واسع الهی و علو درجات برای آن تازه گذشته و صبر و اجر برای بازماندگان از درگاه احدیت مسئلت می كنم.
وزیر امور خارجه هم عصر چهارشنبه در بیانیه ای، رحلت آیت الله حائری شیرازی را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: با تأثر و اندوه فراوان، رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله محی الدین حائری شیرازی را به بیت مكرّم، فرزندان و وابستگاه ایشات تسلیت عرض می‌كنم.
بیانیه ادامه می‌دهد: بی‌تردید فقدان این شخصیت ممتاز كه عمر پربركت خود را صرف اعتلای اسلام، تحكیم انقلاب اسلامی، علم‌آموزی و روشنگری دینی نمود، خلأیی ژرف برای بهره‌مندان از محضر آن عالم بزرگ به شمار می‌آید.
ظریف می‌افزاید: اینجانب ضمن طلب علوّ درجات برای آن مجاهد فقید، صبر و اجر جزیل از ایزد منّان برای خانواده و دیگر ارادتمندان ایشان مسئلت دارم.
آیت الله حائری شیرازی روز چهارشنبه در سن 81 سالگی درگذشت. پیكر آن مرحوم روز پنج شنبه ساعت 9 از مسجد امام حسن عسكری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم تشییع می‌شود.
شبس ** 9386 *1488* خبرنگار: مهران معینی جم*انتشار دهنده: بهمن بامداد**

سرخط اخبار فرهنگ