یك كشته و 20 زخمی نتیجه ترس از وقوع زلزله در ملارد تهران

تهران – ایرنا - «بهمن خطیبی» فرماندار ملارد با بیان اینكه در نتیجه وقوع زلزله ملارد در چهارشنبه شب هیچ مصدومی نداشتیم، افزود: اما ترس از وقوع زلزله و فرار سبب مرگ یك زن باردار و مصدومیت 20 نفر از شهروندان این منطقه شد.

خطیبی در گفت و گو با خبرنگاران تاكید كرد: بلافاصله پس از وقوع زلزله ستاد مدیریت بحران شهرستان ملارد تشكیل شد و نیروهای امدادی در آماده باش كامل قرار گرفتند.
فرماندار ملارد با بیان این كه نیروهای امدادی این شهرستان در محدوده شهری و روستایی اكیپ های بازرسی میدانی تشكیل دادند، افزود: در بررسی ها مشخص شد، خساراتی جزئی به دو واحد مسكونی خالی از سكنه روستای اختر آباد وارد شده است.
وی گفت: از مجموع 20 مصدوم زلزله شهرستان ملارد 12 تن به صورت سرپایی درمان و هشت تن نیز به بیمارستانهای تامین اجتماعی شهریار و بیمارستان های كرج منتقل شدند.
فرماندار ملارد تصریح كرد: در ساعت های اولیه وقوع زلزله ترافیك سنگینی در مبادی ورودی و خروجی شهرستان ملارد مشاهده شد كه پس از گذشت دو ساعت ترافیك در این جاده ها آرام و روان است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: تمامی مدارس، سوله های دولتی و تفرجگاههای شهرستان ملارد برای اسكان شهروندان مهیا شده است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
خطیبی خاطرنشان كرد: خسارات احتمالی وقوع این زلزله بلافاصله ارزیابی خواهد شد.
زمین لرزه 5.2 درجه ریشتری كه ساعت 23:27 دقیقه پایتخت را لرزاند، كانون آن شهر ملارد در سه كیلومتری تهران و هفت كیلومتری مشكین دشت استان البرز بوده است.
شبس**9363*1613* خبرنگار: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاری