فرماندار نیوجرسی، بازجویی از داماد ترامپ را در تحقیقات روسیه بجا دانست

تهران - ایرنا - «كریس كریستی» فرماندارجمهوریخواه ایالت نیوجرسی روز سه شنبه گفت: «جرد كوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریكا، مستحق بازجویی توسط تیم «رابرت مولر» مسئول ویژه پرونده تحقیقات در باره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای هیل، كریستی به برنامه شبكه ام اس ان بی سی (MSNBC)، گفت: كوشنر مستحق این بازجویی هاست، زیرا وی نیز در نشست های تیم انتقالی ترامپ حضور داشته است و شركت در این نشست ها، نقش وی را زیر سوال می برد.
كریستی افزود: اگر كوشنر بی گناه باشد، با توجه به این كه مولر همه حقایق را بررسی می كند، این موضوع روشن خواهد شد و اگر مقصر باشد باز هم معلوم خواهد شد.
كوشنر با بازجویی توسط تیم مولر به دلیل تماس هایش با مقام های بلندپایه خارجی در چارچوب تحقیقات درباره روابط احتمالی مقامات ستاد مبارزات انتخاباتی ترامپ با روسیه مواجه است.
گفته می شود كوشنر به «مایكل فلین» مشاور امنیت ملی سابق ترامپ گفته است كه قبل از روی كار آمدن ترامپ با مقام های روسیه در تماس بوده است.
فلین اوایل ماه جاری اعتراف كرد كه به پلیس فدرال آمریكا درباره ارتباط خود با روسیه دروغ گفته است. این در حالیست كه تیم مولر، اتهاماتی را علیه سه نفر دیگر از مقام های سابق ستاد انتخاباتی ترامپ مطرح كرده است.
تیم مولر موضوع شركت كوشنر در نشستی با مقامات ستاد ترامپ و یك وكیل روس را بررسی می كند. این نشست، تابستان سال 2016 در برج ترامپ برگزار شد و گفته می شود وكیل روس وعده داد كه اطلاعات مخربی را درباره «هیلاری كلینتون» نامزد دمكرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، ارائه دهد.
كریستی همچنین براهمیت خودداری مولر از هر گونه «تعصب ورزی» در تحقیقات تا روشن شدن همه حقایق تاكید كرد.
كریستی و كوشنر قبلا نیز اختلافاتی داشتند و فرماندار نیوجرسی ماه گذشته در مصاحبه ای گفته بود كه داماد كوشنر، مسئول اخراج وی از تیم انتقالی بوده است. ترامپ بلافاصله بعد از انتخابات گفت كه «مایك پنس» معاون وقت رئیس جمهوری در ریاست تیم انتقالی، جانشین كریستی می شود.
به گزارش ایرنا، مولر رئیس سابق آژانس تحقیقات فدرال آمریكا (اف بی آی) با فشار رسانه‌ها و افكار عمومی آمریكاپ، رسیدگی به پرونده ارتباط احتمالی نزدیكان و دستیاران ترامپ با دولت روسیه و ادعای دخالت مسكو در انتخابات ریاست جمهوری این كشور را عهده دار شده است. وی به تازگی به ایمیل های اعضای تیم انتقالی ترامپ دست یافت كه بر اساس گمانه زنی رسانه ها، حاوی اطلاعات حساسی است. اعضای تیم انتقالی ترامپ می گویند مولر این ایمیل‌ها را به صورت غیر‌قانونی از اداره خدمات عمومی آمریكا (GSA) دریافت كرده است.
اروپام**9158**1486**مترجم: بهجت عباسی**انتشاردهنده: محسن شریفی**