آموزش 2.8میلیون نفر ساعت به افراد جویای كار در مركز فنی حرفه ای ابركوه

یزد - ایرنا - رئیس مركز آموزش فنی و حرفه ای امام حسین (ع) ابركوه گفت : از سال 1382خورشیدی با راه اندازی این مركز تاكنون، 2 میلیون و 800 هزار نفر ساعت آموزش به افراد جویای كار ارایه شد كه 10هزار و 800 نفر موفق به اخذ گواهینامه مهارت آموزی شدند.

عباس حسنی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد آموزش های مختلف مهارت آموزی را در این مدت فرا گرفته اند.
به گفته وی هدف از ایجاد این مركز تامین نیروهای انسانی ماهر و نیمه ماهر واحدهای تولیدی و صنعتی، بازار كار و ترویج فرهنگ آموزش فنی و حرفه برای ایجاد اشتغال و كارآفرینی است.
حسنی ادامه داد: امسال 750 نفر كارآموز در 30 دوره آموزشی شركت كردند و 90 درصد آنان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای شدند.
حسنی یادآور شد: از مجموع داوطلبان 450نفر زن و بقیه مرد بودند كه گواهی نامه پایان دوره آموزش مهارت فنی و حرفه ای دریافت كردند.
این مسئول با بیان اینكه دوره آموزشی یادشده ویژه شاغلان، دانشجویان، كارجویان شهری و روستایی بود، افزود: در این مدت 113هزار و 740 نفر ساعت آموزش در سطوح مختلف ارایه شد.
حسنی با تاكید به اینكه دوره های آموزشی در مركز فنی و حرفه ای امام حسین (ع) رایگان برگزار می شود، اضافه كرد: آموزش ها در رشته های فنی، كشاورزی ، خدماتی ، هنری و حرفه ای از جمله طراحی، دوخت ، آشپزی ، صنایع دستی و هنری ، رایانه ، پرورش گیاهان دارویی و قارچ ، امدادگری ، جوشكاری و برق ارایه شد.
رئیس مركز آموزش فنی و حرفه ای ابركوه با بیان اینكه برای آموزش افراد و تجهیز كارگاه ها امسال 503 میلیون ریال هزینه شد، تصریح كرد: در ابركوه یك مركز ثابت و 10مركز سیار شهری و روستایی ، كارگاه صنایع و جوار دانشگاهی فعالیت دارد.
ابركوه با 50 هزار نفر جمعیت در 140 كیلومتری غرب شهریزد واقع است.
7540/ 2047/*خبرنگار: كارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشكورجیری