۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
کد خبر: 82770016
T T
۰ نفر

واگذاری گرمخانه تربت حیدریه به سمن ها

۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
کد خبر: 82770016
واگذاری گرمخانه تربت حیدریه به سمن ها

تربت حیدریه - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تربت حیدریه گفت: طبق نظر كارگروه فرعی پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی، اداره و مدیریت داخلی گرمخانه تربت حیدریه به افراد خیر و سازمان های مردم نهاد واگذار می شود.

به گزارش ایرنا، مهدی ناصری روز چهارشنبه در پنجمین جلسه كارگروه فرعی پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی با موضوع ساماندهی افراد بی خانمان و كارتن خواب و مدیریت گرمخانه خانه سبز تربت حیدریه افزود: تجربه سال های گذشته نشان داده گرم خانه 'خانه سبز' تربت حیدریه با مشاركت مردم و ثمن ها بهتر اداره شده و لذا واگذاری مدیریت این مكان به گروه های مردم نهاد و افراد خیر نتایج بهتری در بر دارد.
وی اظهار كرد: البته دستگاه های دولتی عضو كارگروه نیز ضمن ارایه كمك های مالی و امكاناتی حسب وظیفه ذاتی خود، نظارت و اداره گرم خانه را عهده دار باشند.
ناصری با بیان اینكه اكنون به صورت میانگین 30 نفر كه پنج نفرشان خانم هستند از امكانات گرم خانه استفاده می كنند، گفت: البته طبق برآورد ما تعداد افراد كارتن خواب موجود دست كم سه یا چهار برابر این رقم است كه به دلایل مختلف به این مكان مراجعه نمی كنند.
وی فلسفه وجودی ایجاد گرمخانه توسط شهرداری را ساماندهی افراد بی خانمان در فصل سرد سال عنوان و اظهار كرد: در سال های گذشته و در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم تربت حیدریه، ایجاد و تجهیز گرمخانه به تصویب رسیده بود كه اكنون در نمازخانه بوستان شهری شهید خاكسار تربت حیدریه ایجاد شده است.
دبیر ثمن جهادگران دیار خورشید نیز در حاشیه جلسه به خبرنگار ایرنا گفت: نزدیك به یك سال است ثمن ما پیگیر امور كارتن خواب ها می باشد و حتی با كمك افراد خیر در زمینه تهیه یك وعده غذای گرم نیز فعالیت هایی داشته ایم كه البته این را كافی نمی دانیم.
محمدحسن صادق پور افزود: با توجه به نگاه مثبت مسوولان تربت حیدریه برای واگذاری اداره این گرم خانه توسط ثمن ما، شایسته است مشكلات جانبی را نیز برطرف سازند.
وی گفت: از یك سو كمك های افراد خیر باید در یك جا تجمیع و به ثمن واگذار شوند و از سوی دیگر هزینه های اجرای طرح نیز باید مشخص و مصوب شود.
صادق پور در معرفی ثمن خود نیز گفت: جمعیت مردم نهاد جهاد گران دیار خورشید فعالیت خود را با حضور جمعی از جوانان علاقه مند به امور خیر و عام المنفعه از سال 95 و با هدف مبارزه با فقر و محرومیت زدایی با تكیه بر حفظ كرامت انسانی در راستای توسعه عدالت اجتماعی، ترویج حركت های جهادی در راستای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و محرومان، آغاز كرده است.
وی گفت: بسط و تعمیم گفتمان و فرهنگ مدیریت جهادی، شناسایی و برنامه ریزی در مقابل آسیب های اجتماعی، حضور در بحران ها و حوادث در راستای كمك رسانی به اقشار آسیب پذیر، تربیت علمی و عملی جوانان مومن و متدین با حفظ روحیه جهادی در راستای آشنایی با درد محرومین، فعالیت در حوزه زیر ساخت های بنیادی فرهنگی جامعه نظیر خانواده ، حجاب، اوقات فراغت، تعامل با مؤسسات و ادارات همسو در راستای هم افزایی، ارتقای روحیه تعاون و نیز ارایه خدمات گسترده تر، از دیگر اهداف این سمن است.
مركز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
6121 /1744
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم انتشار: علی اصغرافتاده

سرخط اخبار استان‌ها